Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VW GOLF VI si VW Scirocco
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
cosmin45741
Probabil va fi lansat prin 2008...arata destul de sexi, nu-i asa? blush.gif
cosmin45741
biggrin.gif
cosmin45741
am fost surprins placut de cei de la vw, care vor sa reediteze legenda scirocco
cosmin45741
biggrin.gif
HalbaSus
Golful sufera de aceasi problema ca si passatul... e "audificat" ii lipseste identitatea... sciroco insa arata bine... iar numele in sine e o legenda.
Maff
Eu parca vad ca Scirocco asta din imagine aduce mai mult cu un Seat, nu stiu exact care.
HalbaSus
aduce cu un seat pt ca e rosu.. si seat-urile sunt rosii... in rest nu prea au elemente comune de design.
Eduard RO
Me like it, me like it :clapping:
Spatele golfului parca seamana cu a1-ul care trebuie sa fie lansat.Sau mi se pare mie? blush.gif
T u d o r
Si mie mi se pare ca G6 aduce cam mult cu Audi. mai ales grila fata single-frame. Cat despre Scirocco, aduce si el cu Seat Leon, destul de discret, dar cu grila de GTI se mai estompeaza impresia. Oricum, amandoua arata bine, e o schimbare la VW in ceea ce priveste designul.
HalbaSus
QUOTE(Eduard56801)
Me like it, me like it :clapping:
Spatele golfului parca seamana cu a1-ul care trebuie sa fie lansat.Sau mi se pare mie? blush.gif


De asta ziceam ca e "audificat" grila din fata aminteste de single-frame iar spatele e inspirat de conceptul shooting brake, care se pare ca va "dona" spatele viitoarelor A2 si A1.
Maff
QUOTE(HalbaSus)
aduce cu un seat pt ca e rosu.. si seat-urile sunt rosii... in rest nu prea au elemente comune de design.

Si ferrari e rosu, dar n-am zis ca seamana cu un Ferrari!
Eu tot zic ca aduce a Seat.
HalbaSus
QUOTE(Maff)
QUOTE(HalbaSus)
aduce cu un seat pt ca e rosu.. si seat-urile sunt rosii... in rest nu prea au elemente comune de design.

Si ferrari e rosu, dar n-am zis ca seamana cu un Ferrari!
Eu tot zic ca aduce a Seat.


VAG-ul foloseste ca si culoare standard (nemetalizata) o anumita nuanta de rosu... cea folosita la sciroco-ul din imagine... stiu ca si A3-ul are exact aceasi culoare, si la bloc am un vecin cu ibiza rosie... daca te uiti mult la ibiza si apoi la a3 o sa ti se para ca seamana.... e din cauza culorii...
robert
Scirocco asta promite..daca va arata asa.Foarte frumoasa...si agresiva in acelasi timp.Ar fi o chestie daca ar reinvia mitul aproape uitat.Cred ca ar avea si succes.
Impulse
Scirocco superb dar Golful este urat. Vorba lui Halba : i-au stricat astia identitatea... Unde vor sa ajunga? Vor sa identifice VW cu Audi? Ar fi o mare prostie. Oricum, daca vor folosi grila specifica Audi pe Golf chiar ca va fi o mare greseala. Multi care doreau sa se diferentieze de VW cumparand Audi vor avea de suferit.... Se pare insa ca tendintele astea sunt.
V l a d
cateva poze noi
V l a d
...
HalbaSus
arata mai "probabil" de a fi lansat.
Eduard RO
Din fata arata exact ca vw polo,spatele insa e frumos. blush.gif Ar fi pacat daca ar avea fata asta-ar transforma golful intr-o masina de fete. :evil:
vma
fata e clar de la noul passat iar spatele ma duce cu gandul la X3, X5.. Scirocco chiar arata bestial!
romb
oricum sansele sa vedem aceste masini pe sosea sunt infime.

iar Golf 6 nu cred sa se lanseze mai devreme de 2009-2010.
Leone
VW nu se dezminte si raman ultraconservatori in design....G6 arata ca G5 cu un super discret facelift!!
CruiSeR
Scirocco arata excelent, ar fi o revitalizare pentru VW
R a z v a n

Volkswagen will reportedly be unveiling a concept called "IROC" at the Paris Motor Show, according to VWVortex.com. The name is an obvious tip-off that the concept will likely be the predecessor to the production Scirocco that Wolfsburg is planning. VWVortex reports that the look will be a cross between the Eco-Racer concept with a Concept-A roofline on a coupe body. The front-engine, front-wheel drive Scirocco will be built in VW's Portugal factory and has already been approved for sale in Europe. While that doesn't mean U.S. consumption is a given, response to the "IROC" concept in Paris and at upcoming auto shows in the U.S. will likely be a key factor in the company's decision to bring the IROC back to the States.
marius68582
poza noua.
R a z v a n
IROC concept

$
Jokejoe ci segnala alcune foto "scappate" in rete che mostrerebbero la Volkswagen Iroc Concept, l'auto che verrà presentata al salone di Parigi e che prefigurerà la nuova VW Scirocco, attesa per il 2008.

Per il momento, più che una vera coupè sembra una Golf "affilata", con i classici scarichi embedded da concept e un estrattore posteriore. Come anticipato, la parte anteriore richiama la concept Ecoracer. La Iroc sembra anche dotata di tetto panoramico integrale.

Forse si poteva sperare in un qualcosa di più sportivo ed originale. Vedremo nelle prossime settimane se le foto ufficiali confermeranno le nostre impressioni.

autoblog.it
george78726
Superb ce mai!!
Armadyllo
in poza din prima pagina (culoare albastra, pusa de Vlad )triplele pe spate...aduc muuult tare a Audi. MAi ales linia aia curba...catre mijlocul masiniiunde se inchide tripla.:A4 Q7,...si altele
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.