Help - Search - Members - Calendar
Full Version: firme de leasing
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Daniel70157
Care credeti ca e cea mai buna firma de leasing la ora actuala?

Vreau sa iau un Tucson iar astia de la Tiriac Leasing zici ca sunt dementi:
Fiti atenti aici: eu am toti banutii de masina, dar nu sunt idiot sa dau 5000 de euro pe taxe vamale ca sa o iau cu banul jos.
Am contactat firma de leasing si le-am zis: Va dau 50% avans, lasam 20% taxa reziduala si restul - dupa a 3-a rata achit 99%. Dupa ce ca au facut un milion de figuri si nazuri mi-au bagat un comision de analiza de 600 de euro si 350 de euro cheltuieli de inmatriculare. Mi se pare foarte mult tinand cont ca analiza lor a fost urmatoarea: Asta baga toti banii intr-un cont de garantie..... ii dam sau nu ii dam...... smile.gif

Inca ceva: Firmele de leasing pecep TVA la CASCO?
Atar
Incearcearca Del Fin Leasing. Poti da 90% avans. Restul de 10% dai in rete pe 12 luni.

Nu toate leasing-urile pun TVA la CASCO
Daniel70157
Multam'

Incercat si gasit --- local --- firma de leasing care sa fie cu picioarele pe pamant. Accepta avans mare... casco separat ... si s-au miscat si repede si la obiect.
De la 1575 euro + tva casco la tiriac --- 900 euroi.

Diferenta de pret total intre cele 2 oferte :26.000 la tiriac - 24.500 la proleasing

Abia astept sa bage astia de la 01.2006 taxe de 6.5% pentru masinile non euro sa le mai scada si la astia din tupeu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.