Help - Search - Members - Calendar
Full Version: hyundai sau seat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
costa71182
ma pot orienta spre o masina la circa 12000-13000 E. oscilez intre noul Accent, Nissan Almera, Seat Cordoba, Mitsubishi Lancer. Masina o voi folosi 90% pentru oras (Bucuresti). Astept un sfat. Multam.
alexandru-179
dintre ce ai enumerat tu, eu as merge pe noul accent diesel 110 cp, dotare completa la 13000 euro ddp (toate taxele incluse). succes 1 :wave:
costa71182
noul accent 1,6 benzina este disponibil standard (1 airbag!!!) sau full (aproape 13200 E); dieselul e ceva mai scump. din pacate nu au variante intermediare (standard+ optionale, cel putin in materie de airbaguri). ma intereseaza parerea celor care au avut de a face cu Hyundaiul accent: multumiti? si am mentionat dilema mea ca alegere: Almera (dragoste la prima vedere), noul accent, seatul cordoba (ridicat in slavi de dealer, inclusiv optiunea de buy back, dar cu reclama usor negativa de la niste prieteni cu Ibize). Rezerva fata de hyundai (ma repet): nu stiu daca e asamblat (mai treaca mearga) sau fabricat in Turcia (cu toate liniile automatizate, defectele scapa)
Maff
Eu merg pe Accent diesel. Cel cu motorizarea 1.5 Crdi VGT 110cp costa in varianta full option 12500 Euro.Are standard:6 airbaguri, Geamuri electrice fata+spate, oglinzi electrice si incalzite, CD-player cu MP3 si 6 boxe cu comenzi pe volan, vopsea metalizata, ABS si inca mai multe optiuni.Eu zic ca la pretul asta, dotarile sunt superioare concurentei, mai ales ca motorul este unul nou si foarte bun (din cate am inteles de la un posesor de Kia Rio care are acelasi motor).
costa71182
nu sint convins ca e chiar asta pretul (12500). 1,6 benzina full este circa 13100 E. Ma duc sa mai intreb. Si inca ceva, am citit pe forum: tabla cica este foarte proasta, desi duin discutiile cu cunoscuti n-ar fi chiar asa: Am un coleg cu Elantra de trei ani-extrem de multumit; colega cu vechiul accent-extrem de multumita. mai astept pareri, multumesc
BandiT
eu am elantra de 12 ani si tabla e impecabila....
deci in privinta tablei sta foarte bine hyundaiul.
bafta
Maff
Iti spun eu ca asta este pretul, abia am facut contractul, deci ar trebui sa stiu cat se plateste.
RAzvan68179
Salut MAff,

Ai primit discount la noul Accent?
Ma intereseaza sa stiu cu ce showroom ai lucrat, ca suna bine!

Masina costa 12920 TTI iar tu vorbesti de 12500!!!!


Succes!
Maff
Avansul m-a costat 227 de milioane.50%
V l a d
costa, ai mai deschis un topic despre asta si l-am mutat la versus, asta se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.