Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Clio Symbol 1,4 -16V
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Pavel71134
Sunteti siguri ca sunt facute in Turcia? Pentru ca este important unde sunt asamblate, degeaba ai motorul bun daca ii cad suruburile si zornaie din toate incheieturile.
beiu56941
Din cunostintele mele da . Renault are fabrici in turcia franta si inca cateva tari . Un unchi de al meu si a luat clio symbol 1.4 de la turci noua si nu are nici o problema cu masina. Nu neaparat daca sunt facute la turci sunt masini proaste sau cad suruburi .

Ciao
eddie
Da,Clio Symbol este facut in Turcia si este numai pentru Europa de Est.In Franta,Spania,Anglia,Italia si alte tari nu vei gasi nici-un Symbol,numai Clio Bicorp.
cioaba
asta fiindca e nemipomenit de urat, nu cred ca are legatura cu fiabilitatea.

si cred ca doar in est s-ar vinde o masina de clasa mica cu portbagaj de 500l. a se vedea studiile dacia.

oricum, partea cu cazutul suruburilor n-am auzit-o si cunosc destui posesori de symbol. pana la urma e o masina ieftina, performante acceptabile si dotari bune. cand vom castiga ca in vest ne vom permite sa facem mofturi.
Pavel71134
Am zis de suruburi avand experienta de la Supernova actuala, de la care gasesc lunar un holtzsurub de la bord cazut pe podea. Si cum turcul e frate cu romanul, era normal sa ma intreb ...
cioaba
nu seamana. si solenza si-a rezolvat problema asta. la nova problema era cred eu rigiditatea excesiva a suspensiei. de asta se aseza asa bine pe drum. despre symbol vb cu proprietarii. e ff raspandita in romania. mie mi-au zis in cor ca nu e o masina super, dar e de incredere. acuma... stii si tu... din auzite e altfel.
Dorin73583
bai nene, si eu am symbol facut la turci si are aproape 1 an. Nu am avut niciodata absolut nici o problema cu ea. Nu tzacane, nu-i cad piese, are cunsum cam pe la 6,3 (bine, daca poti numi niste zgarieturi facute de dujmani in fata blocului defectiuni majore, ah si o pana facuta dupa 7000km cand am taiat anvelopa pe linia de tramvai).
Problemele care apar pe forum sunt absolut chestii care au probabilitatea sa la gasesti la alt symbol o data la 2000 de masini, poate.
Va repet ca nu am avut nici o problema si pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e frica sa plec cu masina dimineata ca m-ar lasa pe drum sau alte chestii de-astea. Ce auziti pe la diversi ca, domne, clio, e masina de kko, sunt oameni mai putin norocosi.
Mircea38023
QUOTE(Dorin73583)
Va repet ca nu am avut nici o problema si pot spune cu mana pe inima ca nu mi-e frica sa plec cu masina dimineata ca m-ar lasa pe drum sau alte chestii de-astea. Ce auziti pe la diversi ca, domne, clio, e masina de kko, sunt oameni mai putin norocosi.



Posibil....dar, din pacate, la Renault astia mai putin norocosi reprezinta majoritatea. In plus, nu mi se pare corect ca, atunci cand cumperi o masina, sa speri ca ai noroc sa fie buna.

In alta ordine de idei, lasati deoparte prejudecatile legate de faptul ca masina este facuta in Turcia. La Bursa, Renault are cea mai moderna fabrica din Europa. Iar problemele care apar le Renault-urile facute in Turcia, apar fara exceptie si pe cele facute in Franta...Spania...sau altundeva. Nu am intalnit pana acum probleme aparute strict la masinile facute (a se citi asamblate) in Turcia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.