Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Peugeot 406 1,8i 116CP
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 406/407/508
Forbes49937
Salutare!! m-ar interesa cam ce consum are un 406 benzinar de 1.8 116CP. Binenteles ca marea problema e in oras.... Si eventuale bube /defecte frecvente ce pot aprea la o astfel de masina.....Multumesc anticipat
danmatyas
estimez undeva la 12-13 litri urban
Forbes49937
Sa inteleg ca nu prea sunt posesori de acest tip de motor...adevarul ca am gasit pe forum numai motorul de 2.0 HDI....
lucian59987
salut

In legatura cu consumul de benzina e si dupa stilul de condus.
am avut un asemenea model si vreau sa zic ca eram destul de multumit,de ce?,deoarece cind mergeam mai sportiv ajungeam undeva la 10,5/11,6,daca mergeam ceva mai lent dar nici ca bunicul am iesut undeva la 8,8/9,6,deci totul depinde de cum o fugeresti.
vara daca cuplezi A/C ajunge ceva mai mult consumul,adica cam 10,8/12,7.doar in cazul in care o si fugaresti.
in rest din punct de vedere mecanic,ai mare grija cu bucsele pe spate,caci ai citeva,si se schimba destul de greu.nu costa sa te sperii cum fac altii reclama,dar la service te rupe la manopera,asta apropape ca te ajunge dublu din pretul piesei,in rest multa bafta,cu caroseria nu ai probleme deoarece e caroserie galvanizata,asta au facut bun francezii,la toate modelele de peugeot din 87/200..
fereste mult gropile si nu ai probleme,e o masina foarte stabila,spatioasa,sportiva.acum depinde si din ce am e masina
alea din 20002004 sunt mai elegante atit la bord cit si la exterior

bafta multa si ai grija cu masina
Sebastian50312
[al meu de 2000 16v ia 15 in oras afara undeva pe la 11
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.