Help - Search - Members - Calendar
Full Version: steaua - rapid
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Sport & Hobby
Pages: 1, 2
G e o r g e
au fost facute tragerile ... steaua a picat sa joace cu rapid si rapid cu steaua blink.gif

manevre gogule ?
AZAZEL
QUOTE(G e o r g e)
manevre gogule ?


mmmda!!! manevre! :angel:
blink.gif
eddie
Ca sa citez pe Corleone,nu au fost jocuri de culise ,dar nimic nu e intamplator... biggrin.gif
Si mie mi-a parut rau de intalnirea asta,desi tin cu Dinamo.Chiar mi-au placut cum s-au descurcat pana acum Steaua si Rapid,pacat ca se ne-au luat sansa din oficiu ca sa avem 2 echipe in semifinale.
Tot Estul Europei ramanem pentru organizatorii,nu ?
,,Sorry Romania !'' :bash:
HalbaSus
QUOTE
Steaua si Rapid,pacat ca se ne-au luat sansa din oficiu ca sa avem 2 echipe in semifinale.
Tot Estul Europei ramanem pentru organizatorii,nu ?
,,Sorry Romania !''


Pe de alta parte ne-au asigurat promovarea in semifinale... daca picau cu 2 echipe diferite puteau sa ia bataie amandoua... oricum eu nu sunt microbist, nu m-am uitat la nici un meci pana acum dar tot birou' discuta despre asta asa ca imi dau si eu cu parerea biggrin.gif
Meditatorul
Intr-un fel este mai bine!

avem certitudinea ca o echipa romaneasca ajunge cel putin pana in seminfinale!
Luka
Si sa speram ca aceea este Steaua :angel:
Mariacu
Asa sa fie! Sa-si adauge Steluta si Cupa Uefa in palmares! biggrin.gif
cioaba
se pare ca asa s-a vrut. macar semifinala pare usoara, dar sa speram ca invingatoarea sa nu aiba echipa decimata dupa meciurile din sfert.

ia sa vedeti arbitraj in semifinala si, doamne ajuta, in finala!!!!
noi sa fim sanatosi si sa speram ca le dam peste nas in vreun fel.
Luka
Hai ma, ce naiba, e o lupta intre noi si restul lumii?
cioaba
sa dea dumnezeu sa ma insel, dar mai vorbim. cat e sport suntem ok, dar cand ajungem acolo unde incep marile afaceri inca suntem mici, desi uneori ai crede ca noi le-am inventat! :angel:
romb
mai baieti fiti seriosi , cum sa aranjeze tragerea la sorti ? nici o sansa.

asa a fost soarta si eu unul sunt multumit ca va exista un asemenea meci in Romania.Am o presimtire ca Steaua va lua anu asta cupa UEFA. Oricum pe data de 6 aprlie 2006 eu sunt in tribune la National ... mai vine cineva ? poate face o mica galerie ?
boty
Sa speram ca nu se repeta incidentele de la ultimul meci :puke: scaune care invata sa zboare, telefoane care se teleporteaza pe gazon :argue: ca ne-am facut de bafta la Uefa si tot efortul din ultimii 2 ani se duce de rapa no.gif .
A si HAI STEAUA , abia astept sa petrec la Universitate dupa ce Steaua ia cupa uefa :1: drunk.gif .
Andrei75
Nu sunt nici stelist nici rapidist, dar sincer vorbind, prin prisma jocului prestat (in special in ultimele meciuri) si a nivelului adversarilor eliminati cred ca Rapidul ar merita sa sa mearga mai departe. Sper sa nu sariti pe mine, e doar un punct de vedere! beer.gif
Skywalker
QUOTE(romb)
mai baieti fiti seriosi , cum sa aranjeze tragerea la sorti ? nici o sansa.


E nu se poate, in 89 cand a jucat Steaua finala cu Ac Milan puteam sa jur ca in semifinale Steaua va intalni Galatasaray Istanbul si cum a fost???

Io zic ca a fost smen pe fata pentru ca aveau smochina mare si cum sa ajunga si Rapid si Steaua in semifinala? ce dracu' nu ne vor la masa bogatiilor. Toata tevatura asta cu cupele europene parca ar fi "Cupa Campionilor CE" nu a Europei in general.
Maff
Eu ma astept sa ajungem de rusinea Europei dupa meciul Steaua-Rapid.Poate asta s-a si urmarit.Numai eu am auzit la mine la sala 2 persoane care se duc la meci doar pentru cafteala.....Si din cate am inteles galeriile celor 2 echipe nu prea se sufera.Deci ma astept sa iasa urat.Poate asta se si urmareste, sa ne suspende echipele pentru totdeauna din UEFA, din cauza comportamentului suporterilor.Nu cred ca vom ajunge in semifinale.Dar sper sa ma insel.
cioaba
QUOTE(Maff)
Eu ma astept sa ajungem de rusinea Europei dupa meciul Steaua-Rapid.Poate asta s-a si urmarit.Numai eu am auzit la mine la sala 2 persoane care se duc la meci doar pentru cafteala.....Si din cate am inteles galeriile celor 2 echipe nu prea se sufera.Deci ma astept sa iasa urat.Poate asta se si urmareste, sa ne suspende echipele pentru totdeauna din UEFA, din cauza comportamentului suporterilor.Nu cred ca vom ajunge in semifinale.Dar sper sa ma insel.


nici chiar asa dar un sambure de adevar exista. era clar ca ca dupa cum au jucat si echipele care au mai ramas era posibila o finala steaua-rapid la care sa vina 1000 de suporteri care sa doarma in autocar si sa nu consume nimic. si atunci din p... management si profit 0. dar daca cele 2 joaca sferturile, cea care se califica are juma de echipa accidentata si cealalta suspendata, si terenul suspendat in urma luptelor care vor fi chiar daca la meci vor asista doar clerici si forte de ordine, atunci accesul in finala e pentru cine face vanzare. e clar ca UEFA isi rezerva dreptul de a selecta clientela.

iar pe necredinciosii care zic ca totul a fost in direct si televizat ii anunt ca la fel sunt si numerele lui Coperfield si tragerea 6/49 in care oamenii de bine spala banii pe care nu-si mai amintesc de unde ii au.
Maff
Este clar ca unul din motivele pentru care au cazut cele 2 echipe sa joace impreuna este banul.Ce drepturi de televizare s-ar fi vandut pentru o finala Steaua-Rapid?Nici unul.
Skywalker
Ce tiganie si-n UEFA asta, baaa da' toti viseaza numa' burti pline? asa mai goale ca si ale noastre nu merge? Io am vrut sa pariez pe o finala Steaua - Rapid, acum ma resemnez.
Poate va ajunge Steaua in Finala (sunt fan Barcelona blink.gif )
romb
refuz sa cred ca uefa a aranjat tragerea ... pt ca oricum daca ar avea forta necesara Steaua ar ajunge in finala.

Si apropo ca ziceati ca o finala Steaua - Rapid ar fi un dezastru pt UEFA , dar o finala Steaua-Levski , dar Steaua - Zenit cum ar fi ?

Eu variantele astea doua le vad cele mai probabile oricum , rusii si bulgarii sunt puternici , iar Steaua nu va avea probleme cu Basel sau Boro.oricum ca sa fim sinceri nivelul in uefa e foarte slab si asta pentru ca toate echipele de top merg in CL.Si eu apreciez foarte mult jocul Stelei si sunt mare fan dar sunt realist ca din cauza sistemului competitional si al nivelului slab al cupei are sanse sa joace Steaua finala ....
Maff
Totul depinde de foarte multe variabile.De arbitraj, de faptul ca baietii nostri s-ar imbata cu apa rece (nu ar fi prima oara) si ar pierde din prostie, de echipa care va juca (este o posibilitate ca din cauza cartonaselor acumulate sa nu joace jucatori de valoare) s.a.m.d.
Eu zic sa stam si sa asteptam rezultatele.Oricum este o reusita si ca ajungem in semifinale.
romb
e o mare reusita . e NESPERAT.
VECTOR
metode de masluire sunt destule.chiar si in direct.daca s-a recurs sau nu la aceste metode nu pot si nici nu vreau sa ma pronunt.prea ne-am obisnuit sa dam vina pe cei din vest pentru toate esecurile noastre.noi mereu suntem cei nedreptatiti ,cei inselati,cei da-ti deoparte. e mai usor asa si e cea mai buna scuza.
problema rivalitatii galeriilor este o mare problema si cine a spus ca o sa fie razboi civil a zis bine. din pacate exista foarte multe personaje care merg la stadion doar din dorinta de a provoca o bataie,si nu din dragoste pentru echipa sau pentru sport in general.si sunt si mai multi care ii admira pe acesti"rebeli" si care ii incurajeaza. asa ca in loc sa avem un spectacol fotbalistic cu care sa se mandreasca orice roman o sa avem parte de un spectacol cu lupte de strada. ironia este ca acest lucru o sa ne faca mult mai repede cunoscuti in europa decat orice victorie a stelei sau rapidului.
romb
Victoras Iacob sa accidentat grav . deja meciul devine complicat pentru Steaua ....
Maff
Pana la urma nici n-ar trebui sa conteze foarte mult cine castiga dintre cele 2 echipe.Ar trebui sa privim totul ca pe un motiv de sarbatoare, nu ca pe motiv de dezlantuirii urii dintre cele 2 galerii!Conteaza ca una dintre cele 2 echipe va ajunge in semifinala (sper sa nu se adevereasca ce am zis mai devreme, sa ne suspende amandoua echipele din cauza comportamentului galeriilor), poate daca joaca cum trebuie sa ajunga chiar in finala.
romb
umila mea parere e ca Rapid in eventualitatea accederii in semifinale nu ar fi in stare sa prinda finala pe cand Steaua da.
Flav
In acest sezon de Cupa UEFA, atat Steaua cat si Rapid au avut un parcurs mai mult decat onorabil. Pacat ca pentru una din ele, drumul spre finala, se opreste in sferturi. Asa a fost sa fie.
Acum toata lumea se concentreaza asupra meciului. Amandoua echipele se confrunta cu problema accidentarilor. E foarte greu sa dai un pronostic, de aceea ma si abtin. Sper din tot sufletul ca cele doua echipe sa dea un adevarat spectacol pe teren si .. in final, cea mai buna sa castige.
VECTOR
romb, nu inteleg de ce esti asa sigur ca rapid nu ar reusi sa ajunga in finala. eu cred ca rapidul a avut evolutii foarte bune si constante pe tot parcursul acestui sezon de cupa uefa,reusind sa inscrie in fiecare meci atat acasa cat si in deplasare, pe cand steaua a mai dat si rateuri. iar acum cu accidentarea lui iacob se complica si mai mult problema,in timp ce rapid a demonstrat ca joaca foarte bine si fara jucatori de baza:maldarasanu,maftei,karamian,etc. eu nu-mi doresc decat un meci frumos intre cele doau si o echipa romaneasca in finala. care dintre cele doua va ajunge acolo este greu de spus si nici nu ma intereseaza(nu sunt suporterul nici uneia dintre ele) atata timp cat o sa fie una. steaua are de partea ei istoria si experienta. rapidul are curajul si daruirea.
sa speram ca o sa fie bine
romb
intr-adevar pentru Steaua lucrurile se complica dupa accidentarea lui Iacob in lipsa unor rezerve de calitate.
nici Rapid nu sta bine la capitolul rezerve , la Hamburg Perja a facut un meci infect care era cat pe aici sa coste calificarea , sa vazut din plin lipsa lui Maftei.
intr-adevar Rapid a avut evolutii mai constante mai putin meciul de la Hamburg care la terminat in pumni si sa fim realisti numai cu voia lui Dumnezeu au prins sferturile ca pe teren au fost complet depasiti.pe cand Steaua a aratat ca se poate monta si depasi un rezultat mai nefericit de 0-0 cu o victorie de rasunet in deplasare.
oricum norocul nostru e ca atat Basel cat si Boro sunt adversari accesibili pentru oricare din echipele noastre asa ca drumul spre finala pare deschis . cea ce imi doresc eu intre Steaua si Rapid e un meci disputat , barbatesc in care cea mai buna sa castige si sa arate valoarea cluburilor romanesti dar fara accidentari si suspendari dupa cartonase rosii si galbene luate din batai , lovituri sau alte rahaturi in spirit balcanic.

si un pronostic al meu personal in cupa UEFA , si in general le nimeresc , finala se va disputa intre Steaua si Sevilla si din pacate Steaua va pierde.
Luka
QUOTE(Maff)
Pana la urma nici n-ar trebui sa conteze foarte mult cine castiga dintre cele 2 echipe.Ar trebui sa privim totul ca pe un motiv de sarbatoare, nu ca pe motiv de dezlantuirii urii dintre cele 2 galerii!Conteaza ca una dintre cele 2 echipe va ajunge in semifinala (sper sa nu se adevereasca ce am zis mai devreme, sa ne suspende amandoua echipele din cauza comportamentului galeriilor), poate daca joaca cum trebuie sa ajunga chiar in finala.


E greu sa reusesti sa fii cumpatat atunci cand esti suporterul uneia dintre echipe. Eu ma bucuram pt performanta Rapidului, dar acum s-a terminat.
Normal, nu scot coasa sa-i alerg pe rapidisti biggrin.gif, dar s-a schimbat treaba.
romb
luka problema nu e sa tii cu una din echipe , si eu tin cu Steaua si imi doresc victoria lor , problema e ca in cazul infrangerii echipei favorite sa o accepti cu fair-play , lucru care nu il vad din pacate sa il faca nici una din galerii....
Andrei75
Intadevar, am intrat de curiozitate pe forumurile "suporterilor" si de ambele parti sunt o gramada de incitari la "macel" dupa meci.
Parerea mea este ca lipsa de civilizatie in Romania se reflecta in primul rand pe stadioane. Si in al doilea rand la volan...
romb
exista forumuri ale suporterilor? nici nu vreau sa imi imaginez ce scrie acolo ...
Luka
Nici eu n-o sa ies la bataie daca, Doamne-fereste, nu ne calificam, dar sunt convins ca se va intampla acest lucru intre suporterii 'adevarati'.
Evident, la fel se intampla si in strainatate cand se intalnesc 2 echipe rivale.
Maff
Se intampla si in alta parte, dar ei nu sunt chiar asa vizati ca noi.Si daca va aduceti aminte, cateva echipe din Anglia au patit chestii d-astea cu scandaluri la meciuri oficiale de cupa si au fost suspendate cativa ani.Asa ca.........sper sa nuu se intample cel mai rau scenariu.
Mihai63349
In mod normal, Steaua se va califica, privind valoarea lotului. Asta, daca il va parasi pe Lucescu jr norocul de pana acum.
Din punctul meu de vedere, mi-e totuna, important e ca vom avea o echipa in semifinale.
Pana cand va ajunge si "U" aici, mai am de asteptat. biggrin.gif
Sper sa traiesc atata...
cioaba
QUOTE(romb)
luka problema nu e sa tii cu una din echipe , si eu tin cu Steaua si imi doresc victoria lor , problema e ca in cazul infrangerii echipei favorite sa o accepti cu fair-play , lucru care nu il vad din pacate sa il faca nici una din galerii....


va fi jale pe linia 41 multa vreme dupa meciurile astea. e greu de digerat o infrangere la un asemenea nivel din partea rivalilor si daca esti o persoana rezonabila. si cei din galeriile celor 2 nu sunt. trag speranta la niste masuri de securitate iesite din comun, dar suntem un popor cu lipici la mineriade....
Andrei Suzuki
SOCANT:

http://www.gsp.ro/index.php?a=38214&shift=1


De ce doar galeria lui Dinamo?
Cătălin Tolontan


Imaginile cu suporterii dinamoviști căzuți la pămînt, transmise acum cîteva minute de Antena 1, au șocat. Ele vor stîrni dezbateri interminabile.

Există însă ceva în afara oricărui dubiu, ceva care se petrece chiar acum și care se aude în sute de mii de case, prin transmisia Antenei 1.

Rămasă singură pe stadion, galeria Farului porcăiește echipa lui Dinamo și pe antrenorii acesteia. Marine, Marine, să-ți dăm la m... Cîini spurcați, de p... să ne luați... Dinule, să-ți dăm la m...
Sonor, sistematic și fără perdea, spiritul sportiv este terfelit la Constanța! Arbitrul, observatorul și jandarmii nu fac nimic!

În mod normal, această galerie ar trebui evacuată, așa cum au fost evacuați fanii lui Dinamo!

Fotbalul nostru judecă în dublu standard. Dacă au existat brute care au sărit la bătaie în galeria lui Dinamo, atunci ele să fie reținute de poliție. Și să plătească. Să fie interzise pe stadioane! Însă aceeași toleranță zero ar trebui să existe în raport cu violența verbală și cu provocările scabroase!


25 martie 2006

Sa speram ca nu va fi asa si la Steaua-Dinamo
Eduard RO
Imi pot doar inchipui ce o sa fie joi.... down.gif
VECTOR
parerea mea e ca aia de la dinamo au scapat usor.dar din pacate bataia nu rezolva nimic,doar pentru asta au si venit...sa se bata.avea dreptate tolontan cand a zis ca daca ii puneai pe respectivii "suporteri" sa enumere jucatorii lui dinamo nu i-ar fi stiut.
solutia ar fi niste amenzi mai grase si cativa ani de dusuri la comun la rahova sau in alta institutie care are gratii la geamuri.doar asa sa se mai linisteasca retardatii aia. m-a uimit cu cata seninatate spuneau ca ei nu au facut nimic si ca nu au rupt nici un scaun in timp ce in fundal se derulau imaginile cu salbaticii devastand peluza.
cioaba
au mai fost niste imagini cu batai chiar in Stefan cel Mare. niste baieti de bine cu cefe late si fete de valutisti au pocnit din senin pe deasupra multimii vreo doi jandarmi, iar la faza urmatoare cand e logic ce s-a intamplat ei stateau cuminti intr-o parte in timp ce pustimea din galerie isi lua bastoane in cap. a fost o imagine memorabila. cam asta se intampla peste tot. unii fac scandal si altii platesc (de obicei numai ei).

solutia care o propun ar fi supravegherea video si la iesirea prin portile alea inguste inhatati capii, batuti, amendati,condamnati si interzisi prin hotarare judecatoreasca in preajma stadioanelor. si dupa un timp se va putea merge cu familia la meci ca la cinema. beer.gif
Maff
Sunt foarte de acord ca exista instigatori.Dar marea majoritate a celor care vin cu galeria zic eu ca vin pusi pe scandal.Daca ar lua niste amende si s-ar pune interdictii si la intrarea in stadion accesul nu ar fi permis decat pe paza cartii de identitate.Dar asta va fi posibil numai cand s-ar pune bazele unui sistem informatizat cu o baza de date solida.Si cred ca banii exista la Liga pentru realizarea acestui lucru.
Andrei75
Corect.
Eu am renuntat sa mai merg la meciuri de gen Steaua - Dinamo de cand am fost la un "derby" cu niste prieteni (eu tin cu Dinamo, ei cu Steaua) si a fost imposibil sa gasim un loc pe tot stadionul unde sa putem sta impreuna fara sa riscam sa luam bataie.
De fapt, in general, am ajuns la concluzia ca mai bine ma uit la tv...
cioaba
m-am gandit si eu la varianta "bilet doar cu buletinul", dar e mai greoaie. varianta cea mai rapida ar fi asta cu sistemul de supraveghere centralizat. lasi omul sa-si faca de cap o data si scapi de el definitv. l-ai filmat cu ce a facut, cand trece prin porti la iesire dai prin statie, baietii il inhata fara sa aiba de-a face cu toti ca-i spatiul stramt, il baga in "albinuta" si au tot timpul din lume sa-l identifice. avantajele ar fi ca nu pica decat instigatorii,interventia ar fi "curata", fara scandal mare si victime colaterale,fapta dovedita si posibilitatea de recuperare a pagubelor. si daca are ordin judecatoresc de interdictie va zic eu ca nu mai apare la meciuri ca nu se risca.

eu zic ca ar merge. astept pareri.
boty
De acord ,ar fi cea mai buna metoda. :wave: Ai gresit :ban: ,vezi meciul cu echipa favorita la politie :bandit:
Vlad6
Exista riscul sa se aglomereze sectiile pe masura ce astfel de invitati devin din ce in ce mai multi etapa de etapa...si pe urma daca sunt suporteri ai echipelor adverse s-ar putea nici acolo sa nu se abtina pentru ca odata plecati nu-i mai supravegheaza nimeni.
O solutie ar fi ai incalcat interdictia puscari cel putin juma de an ca nu cred ca-si risca 6 luni din viata doar sa vada un meci pe stadion nu acasa. In pus nici pe o raza anume in jurul stadionului sa nu aiba ce cauta inainte de maci cu acceasi pedeasa - puscaria.
Ar mai fi bine ca si sanctiunile imediate sa fie mult mai aspre astfel incat sa aiba un motiv in plus sa se abtina.
Parerea mea.....
In orice caz astfel de oameni strica toata placerea de a veni la stadion sad.gif
Eduard RO
Masurile care le propuneti voi mi se par prea exagerate pentru democratie.Adica aia in principiu se bat si pentru asta iti da o amenda.Ar fi o incalcare a drepturilor ca in caz ca se bat la meci sa iei alte masuri.
Plus ca la meciuri se creaza fenomenul de multime in care toti se iau dupa turma si nici unu nu se considera vinovat.

P.S. Sa nu credeti ca fac parte din cei care fac scandal la meci. biggrin.gif
eddie
Pai daca uni inteleg democratia in felul asta,trebuie sa li se raspunda cu aceeasi moneda sau trebuie combatuti sub o forma sau alta.
Cand sunt demonstratii in tari cu adevarat democratice,ca Franta,USA s.a.,crezi ca vin scutierii cu flori ???Si acolo sunt legi mai aspre,dar sunt respectate mult mai mult decat la noi.
In USA nu se bea pe strada,la fel si in alte state,iar la noi nu sunt in stare sa inchida carciumile de langa stadioane sau alte magazine cu bauturi pentru o zi.
SE INCALCA DEMOCRATIA,nu ?Pe patroni nu-i intereseaza decat de buzunarul lor,chipurile sunt autoserviri si nu pot sa nu serveasca clientii sau sa-i controleze sa nu-si iau de baut beer.gif ....daca isi sparg capetele :bash: dupa aceea,nu intereseaza pe nimeni,ca doar e democratie,ce mama masii !
Eduard RO
E vreao lege care spune ca nu ai voie sa bei si pe urma sa te duci la meci?Sincer eu chiar nu stiam sa fie.Daca nu e atunci e un abuz sa nu il lasi sa faca asta.
Si nu am spus sa vina scutierii cu flori; am spus ca nu mi se pare corect sa iei alte masuri decat cele legale.Adica sa aplici legea diferit doar pentru ca e meci.
madalina
Persoanelor in stare de ebrietate le poate fi interzis accesul la orice manifestare publica.

La fel, politia si jandarmii au obligatia de a preveni deranjarea ordinii publice.
Eduard RO
QUOTE
Persoanelor in stare de ebrietate le poate fi interzis accesul la orice manifestare publica.

E o diferenta intre a bea o bere/2 si a fi in stare de ebrietate.Adica doar nu au cum sa le puna fiola la toti.

QUOTE
La fel, politia si jandarmii au obligatia de a preveni deranjarea ordinii publice.

Pai stim.Pentru asta is platiti. blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.