Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Navigatie GPS pentru Romania
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
James Kilowatt
Stie cineva un soft cu rutare GPS pentru PC care sa includa si Romania?

Microsoft autoroute 2000 are si Romania, insa nu are rutare. Autoroute 2006 sau Route66 2006 au ambele rutare insa nu au Romania.... blink.gif
Se poate instala vre-un patch sau eventual importa harti mai vechi din versiunea 2000?
AlexTM
Ce inseamna mai exact "rutare GPS"?
Sa aiba intrare de la un receptor GPS, sau sa fie chiar capabil sa-ti spuna "ia-o la stinga, la dreapta, etc..."
Xalanx
Am vazut pe eMule TomTom navigator si-nu-mai-stiu-cum, in varianta de vreo 5-6 cd-uri, ISO. Daca ai tzeava...
Se zice ca ar avea si Europa de Est. Si routare.
James Kilowatt
@Ghita
Da, ideea e ca aiba intrare GPS si sa-ti recalculeze traseul in functie de pozitie. Route66 are, si Microsoft Autoroute 2006 are, insa nici una nu are romania, desi exista versiuni mai vechi care o aveau.

@Xalanx
Teava este biggrin.gif. Insa TomTom contine sau nu si Romania?
Si este sigur pentru PC, sau e doar o colectie de harti pentru palm-uri? P-aici am vazut tomtom pe "navigatoare" dedicate, insa rar aveau mai mult de o tara si costa de la 300€ in sus, si altceva nu mai stiu sa faca...
Xalanx
@MR: my bad, intr-adevar erau colectii de harti pentru Pocket PC, m-am mai uitat odata. Dar mi se par imense ca dimensiune. Eu imi aduc aminte de cateva iso-uri pe care nu le mai gasesc acum. O fi fost si un fake share, naiba stie.
James Kilowatt
Exista insa AND Route 2005 si 2006... au Romania, si au rutare... wink.gif
eddie
Dar astea merg numai pe Garmin,daca nu ma insel...
James Kilowatt
Noo, am scos pentru si PC. Minim pentium cu 32MB RAM:)
James Kilowatt
Are cineva Microsoft MapPoint Europe 2002??
Versiunea 2002 are si Europa de est, iar versisunile mai noi nu.
In plus, impreuna cu AGPS (add-on free) are si rutare GPS.
Are cineva pe undeva un CD prafuit cu el? Asa, pentru testare? smile.gif
eddie
Mi-am luat si eu navigatie de vreo saptamana si e foarte misto.Este un Asus 632 cu GPS si un card de 1GB.
Am pe el IGO si Tom Tom Navigator,dar asta din urma in Romania iti arata numai drumurile nationale.
Mai am pe el Europa de Est,plus Germania,Austria,Cehia,Polonia,Ungaria si Slovacia.
Mai am pana am sa stiu sa-l butonez ca lumea,dar incep sa ma descurc.E
bine totusi ca are semnal bun prin parbrizul care este atermic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.