Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Becul de defectiune motor - se aprinde din cauza GPL?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
adrian68234
Am un Cielo (fabricatie 2002, EURO 2, 45000 km ) de doua luni si de doua zile i-am montat instalatie GPL tip BRC. Problema e ca dupa ce se incalzeste motorul (8-10km in oras) se aprinde beculetul de control al motorului. Cei care au montat-o mi-au spus ca nu e nici o problema si ca dupa reglajul de la 1000 km nu o sa se mai aprinda. Ati patit careva chestia asta? Va rog daca stiti careva ce se intimpla lamuriti-ma si pe mine.
Atar
Daca nu e instalatie originala e normal sa se aprinda.
Acum nu stiu daca e o problema sau nu dar m-am lovit si eu de aceeasi problema cu Espero de la firma caruia i s-a montat GPL
Felix60549
Cei de la Craiova inca nu au reusit sa puna la punct motorul de euro 3 de pe executive astfel incat sa functioneze ca lumea instalatia de GPL.

La instalatiile aplicate ulterior nu se intampla acest fenomen.

Din cate stiu are legatura cu sonda lambda care circuitul de GPL nu-i da informatia corespunzator.
gabi63320
Nu e nici o problema, poate doar sa nu mearga chiar regulat sau sa consume ceva mai mult. A mea facea asa de noua, dar au facut niste legaturi de fire cei de la reprezentanta, dupa instructiuni de la fabrica si nu s-a mai aprins. Ba da, odata, cand eram pe vapori, adica se termina gazul si am tras de ea la limita. Poate sa mai fie si de la gazul prost sau ceva scapari la filtrul de aer.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.