Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jante aliaj Fiat Albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Radu69537
Am si eu o nedumerire: stie cineva cat costa un set de jante din aliaj pt Fiat Albea? Am intrebat si la autoitalia si mi s-a raspuns ca ar costa 16 milioane bucata, ceea ce mise pare imposibil, in conditiile in care daca as fi dotat masina de la inceput cu ele as fi plactit o diferenta de vreo 200 de euro pt toate 4...
Zetics40545
Aha deci se poate si mai rau!
Aceeasi problema am avut-o si eu, am vrut sa mai iau un set de jante pentru Accentul meu, iar de la Hyundai am primit niste preturi de m-au naucit: janta de tabla 90E bucata iar cea de aliaj 350E bucata!!!! :bash: Efectiv am simtit jena din glasul omului cand mi-a spus la telefon preturile!

Asa ca eu am luat de undeva un set de 4 jante Oz pe 14" cu 320 roni bucata (de fapt erau ceva mai mult, dar am luat si 4 gume de vara si am primit discount). Daca vrei neaparat jante aluminiu/aliaj, eu zic sa uiti de cele originale, exceptand cazul in care ai chef sa dai 20%din pretul masinii pe un set...
Ionut45405
La toti producatorii (si importatorii) este aceeasi poveste. Un optional care echipeaza masina te costa de "n" ori mai putin decat sa-l adaugi ulterior (unde n e mare rau!). Nu-ti ramane decat varianta de after market, dar cauta o firma serioasa si nu turcisme de la supermarket. Si ai grija la garantie ca o sa fie problema daca montezi alte jante!
Radu69537
sad.gif( Si eu care speram sa fi gresit cel de la magazie cand mi-a comunicat pretul...ufff...asta e...vad eu ce fac, oricum ma gandeam sa le iau la vara si pana atunci ma mai gandesc si ma reorientez catre altceva...multumesc pt raspunsuri
Adrian53954
Putin in afara subiectului, dar principiul cred ca e acelasi: mie mi-au furat stergatoarele, am avut initial ambitia sa le inlocuiesc cu unele originale si mi-au cerut 1.6 milioane! Normal, am renuntat...
air_wolf
in principiu adaosul e de 300% :brave:
e mai simplu sa-ti iei ce doresti din comert si sa le schimbi la revizie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.