Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pareri despre Sharan
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
klaus68467
Pentru ca doresc sa mi achizitionez aceasta masina va rog cei care stiti si de bine si de rau sa vadati cu parerea ca sa ma pot hotarii si eu daca o iau sau nu . multumesc
BRAC
E un model aparut prin 97-98 care va avea in curand un succesor. Au aparut de curand si poze cu modelul viitor.
Daca vrei Sharan nou mai asteapta o perioada , e pacat sa-ti iei masina si a doua zi sa apara modelul nou.
daniel70218
corect daca vrei modelul nou mai asteapta, daca nu, nu o cumpara de aici.
Are un prieten de al meu de 2 ani si cand a adus-o din Austria cu 169000 km mergea impecabil nu batea si nu scartiia nimic. Acum dupa 2 ani in Bucurestiul asta infect si plin de gropi bate si scartiie ca dracu si vezi ca intretinerea e un pic mai scumpa ca la passat!!! Dar din punct de vedere al confortului si al utilitatii nota 12!!! Tinuta de drum impecabila !!! deci nu e masina de omorat prin Bucuresti! biggrin.gif
MARIUS72784
E foarte frumoasa masina...taica-meo are un Sharan din 2000,dar e foarte frumoasa masina,spatioasa,confortabila,si fuge destul de bine.Eu cu taica-meo am mers cu ea cu 200 km/h pe autostrada in germania.Daca vrei sa-ti cumperi una second nu ti-o lua de aici,fa un drum pana in Germania sau cumparo de la cineva care a aduso de acolo.Nu cred ca vei regreta daca o cumperi.Intr-adevar e un pic mai scump de intretinut.E foarte buna pentru drumurile lungi,vezi totul de sus...
ADI55381
Am aceeasi dilema cu initiatorul topicului.Daca ti-ai luat sharan-ul recent zi-ne si noua de unde ,cat te-a ajuns acolo...detalii frate. E mai bogata oferta la fata locului decat ce vezi pe net?ce parcuri ai vizitat ?
Lucian72846
Masina este super ok , identica cu Seat Alhambra ( daca gasesti Seat , nu ezita este acelasi lucru ) . Nu acelasi lucru pot spune de Galaxy .
Daca gasesti varianta 4 Motion , climatronic si sirocco este super masina !

Bafta
ADI55381
Da' motoarele astea de pe Alhambra cum sunt? sunt comparabile ca fiabilitate cu cele de pe sharan?
gabi67272
Ce consum are?Mecanica e ca la passat?
Lucian72846
Motoarele de pa Alhambra sunt identice . Motoarele sunt fabricate pe aceeasi linie de montaj cu VW . Capacul de pe motor izolator fonic , cu sigla marcii determina destinatia finala a motorului !
IOAN66173
1 un sharan bun sub 100 de mii de km te ajunge in germanik cam 9700-10500 euroi
2 confort si tinuta de drum , dupa cum a spus si daniel nota 12
3 mecanica nu este mai scumpa ca la passat deoarece au aceleasi motoare , in schimb suspensia mult mai usor de intretinut fata de passat
4 un motor f bun care til recomand este este motorul de 1,9 TDi 116 cai si cutie in 6 trepte
5 vw a cumparat grupul seat si toate motorizarile care sunt puse pe seat sunt puse si pe Golf, Passat, Bora, A4,A3,A6 skoda , octavia , superb s.a.m.d
6 consumul dupa cum o fugaresti , poate sati ia si 5,7/100km si 9/ 100km
Florin82882
frate...i-ati un sharan din 2003 - 2004 cu 130 CP...si nu-ti mai tree nik. e super masina asta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.