Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Incepe si in sectorul 6...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
DORU
Pt cei interesati sau implicati:

http://www.gardianul.ro/index.php?a=societate2006031005.xml
Andrei75
Adevarul este ca din punct de vedere estetic, aceste garaje amplasate pe fostele spatii verzi dintre blocuri dau un aspect de clipuri cu BUG Mafia unor zone care oricum nu aratau prea bine (in articol se vorbeste de cartierul Militari).
Regretabil este ca in Bucuresti o masina lasata in parcarea de linga bloc (presupunand ca exista) are mari sanse sa fie agresata de concitadini (mie la Dacia mi-au fortat de 2 ori portierele)
daniel40451
este intradevar o problema ,mie sa imi spuna politistul de proximitate cine imi va plati 2 parbrize o luneta si 2 boxe .hmmm ei sa isi faca datoria de politisti si nu sa vada ca nu este estetic in cartier un garaj .eu sunt de acord sa se propuna un proiect de constructie bine gandit (ceea ce nu se va intampla )ptr copertine sau ceva asemanator .
Pana acum de ce au luat taxe de la noi pe garajele astea urate ???????????????


ps:noi suntem plebea si nu avem posibilitatea sa platim casco si etc .
suntem lasati prada sigura la hoti ,drogati si borfasi .
eddie
Conform legii,garajele amplasate dupa luna mai 2000 sunt ilegale.Nici cele mai vechi nu sunt 100% legale,chiar daca platesti impozitul,ele sunt amplasate pe domeniul public si ramai tot la mana lor...
Impozitul de anul asta s-a marit cu vreo 250 % ! Cel mai bine sa ai o aprobare de la primarie si garajul sa fie amplasat intr-o baterie de garaje,nu pus la intamplare...
daniel40451
este adevarat dar sa stiti ca sau construit garaje (in baterie )si accesul pompierilor sau altor organe este impiedicat .asa ca nu vad si asta cu ochi buni .daca mie imi darama garajul sunt primul care depun reclamatie fata de cei care au construite garaje tip .
ps:sa moara si capra vecinului
DORU
QUOTE(E d d i e)
Conform legii,garajele amplasate dupa luna mai 2000 sunt ilegale.Nici cele mai vechi nu sunt 100% legale,chiar daca platesti impozitul,ele sunt amplasate pe domeniul public si ramai tot la mana lor...
Impozitul de anul asta s-a marit cu vreo 250 % ! Cel mai bine sa ai o aprobare de la primarie si garajul sa fie amplasat intr-o baterie de garaje,nu pus la intamplare...


De acord, dar mai exista si exceptii. Una din ele este in sect 3, unde au si ai mei un garaj amplasat in 1996. Se afla intr-o baterie de peste 200 garaje pe un teren viran, fara utilitati, canva plin de gunoaie. Si singura dorinta a alui Negoita a fost sa arate toate civilizat: vopsite la a ceeasi culoare, fara tiganisme, etc Sunt cu dosar la Primarie si se platesc impozite la ele, adevarat. arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.