Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jeep Grand Cherokee Limited 2.7CRD
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Jeep
George10
CAZ REAL:
Am cumparat in leasing in decembrie 2003 o astfel de masina, care a costat 35990 EUR, pret CIP, si a functionat doar 2 saptamani, este la service de aproximativ 30 zile si nu poate fi reparata pentru ca, uimitor cutia de viteze a avut se pare un defect inca din fabrica, dar nimeni nu a observat, va mai dura inca 2 saptamani pana i se aduce o noua cutie si sper sa se rezolve. Ce zice-ti de asta???
madalina
A gresi este normal...insa urmeaza un mare dar: depinde de modul in care ai fost tratat, de cat derepede au descoperit problema, de despagubiri etc! Pentru ca masina ta este in service de atata timp si inca va mai fi, ti-au dat macar o alta sa o folosesti? Nu conteazadaca mai ai sau nu alte masini, dealerul trebuie sa-ti dea alta in folosinta! Cum ai descoperit problema? Cum se comporta masina? Caci stiu pe cineva care a luat o masina de 40 000, dupa cateva sute de km a ramas fara ulei motorul, a sunat la service si cu cea mai mare nesimtire i-au spus sa isi cumpere o sticla de ulei, sa puna in motor si sa o aduca in service! la cat a dat pe ea, trebuia sa vine imediat un utilaj care sa i-o duca in service!
Rai
Se intampla se pare tot mai des eu as da masina inapoi e o rusine dar greseala e greseala ar putea sa-ti dea cel putin bani inapoi caci masina nu a fost in stare buna de functionare.Sunt chiar curios ce ti-au oferit.Pacat ca nu se invata nimic si cei ce repara masinile sau reprezentantele din Ro sunt sub orice critica si fara rusine numai sa faca bani.
M i h a i
pai ce sa zicem....probabil blestemul SUBARU. L-ai tradat cumparad magaoaia aia de Jeep Cu alte cuvinte, ar fi bine sa poti da masina inapoi si sa-ti dea alta. Asa ar trebui sa se intample in toate cazurile pentru ca indiferent ca schimba piesa, omul este privat de placuta senzatie de a avea masina noua la care nu s-a umblat. In rest, ce pot sa zic, se intampla si la case mai mari, totul este sa fii tratat klumea, sa-i vezi cum zbarnaie sa indrepte rusinea.
G e o r g e
george: un bun prieten de al meu si--a cumparat acum 2 ani un grand cherokee 4.7 v8 la vreo 50 000 $ cip . putea sa-si ia orice altceva. la 20 000km schimbase 2 cutii , 2 randuri de amortizoare si un ax cardanic. cand spuneam povestea asta nimeni nu ma credea. dar J grand cherokee este o masina f f f f proasta. un subaru outback nu te-ar fi satisfacut?
M i h a i
Hei ce se petrece aici? Cand ziceam de blestemul SUBARU credeam ca e vorba de George profesionistul (cu 4 stegulete). Nici nu am fost atent ca initiatorul postului e cu 1 steag.
Cum se poate sa intre 2 cu acelasi user?
vivian
deci pana la urma cum te-au despagubit????
Daca nu au facut-o eu zic sa mergi mai departe cu reclamatiile, nu te lasa, fai DE DOI BANI ca asa stiu sa ia o gramada de bani pe ea. In afara de asta cred ca reprezentanta habar nu are de ce sa intamplat!!!
G e o r g e
forumul te lasa sa te loghezi cu acelasi nume, diferenta este data de userul care este user@masini.ro . a fost pusa in discutie pb la probleme forum de catre madalina. momentan suntem vreo 3-4 george, vreo 5-6 cristi samd
Rai
Sa comparam un Subaru cu un Jepp american cred ca orice japoneza este mai buna ca anumite americane si Subaru e ceva mult mai bun numai preturile nu prea difera.Cred ca si o Kia sorento era mai buna.Boala veche cu Cherokee.
vivian
Mariuse hai frate sa nu bagam in aceeasi oala Cherokee si Kia. Sa intamplat o data, dar la Kia e permanent.
G e o r g e
din 2 cunoscuti ,cu jeep grand cherokee , 2 au avut probleme cu masina. eu nu mai sfatuiesc pe nimeni ca e buna ...
flo25364
Am avut si eu un Jeep Wrangler nou l-am cumparat din germania si pe drum spre casa cand bagam in viteze se auzea cutia ca si cum as fi dat cu un ciocan in ea chiar i-mi era frica sa mai merg cu ea .
Asa se intampla cand suntem rasfatati cu masini bune din vest cineva i-mi spusese ca o sa-mi para rau daca cumpar jeep si asa a si fost .tipul i-mi spunea ca americani nu sunt buni de nimic si acum ii dau si eu dreptate .pur si simplu nu au calitate nu au precizie .
Mihai38286
poate ai cumparat un Wrangler de 2.5 facut in Frantza ca io sint foarte multumit de al meu...
bogdan65261
Pentru a mai echilibra un pic balanta, va prezint tot un caz real
Am utilizat un Grand 2,7 CRD din 2002 pina la 80.000 km cind am fost nevoit sa-l vind din motive financiare. In tot acest timp am schimbat doar discurile de frina fata. In rest nici macar un zdranganit
Masina a avut parte doar de forja sau de sleauri la peste sau munte
Cine nu crede poate verifica baza de date a reprezentantei
Daca ma intrebati pe mine, Grandul e masina perfecta
bogdan65261
Apropos
Cei ce doresc sa plece cu scirtiit de roti folosind un Grand si au auzit ca poate fi turat pe loc si bagat cu japca in viteza, sa nu se mai pliga ca cedeaza cutia de viteze
Iar daca e sa enumar toti cunoscutii mei care au o astfel de masina si au avut probleme cu ea, atunci numarul lor e 0 (zero)
Singurul care a reusit sa distruga cutia de viteze, folosea metoda de mai sus
sote
QUOTE(G e o r g e)
george:dar J grand cherokee este o masina f f f f proasta. un subaru outback nu te-ar fi satisfacut?


Apoi nu prea exista asemanare intre cele 2, Subaru nu prea are legatura cu ceea ce numim generic JEEP.
Astfel de afirmatii gratuite nu fac decat sa dauneze forumului .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.