Help - Search - Members - Calendar
Full Version: AJUTOR !!! Probleme servodirectie hidraulica mercedes w123
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
Iosif Calin69802
De la un timp incoace am un joc mare in volan si in caseta de directie care este hidraulica. Am inlocuit uleiul din sero si jocul persista. Flansa care face legatura intre coloana volan si caseta de directie este in stare perfecta, la fel si rotulele din sistemul de directie. Unghiul de fuga a fost verificat si este bun. Ca simptome adiacente mentionez faptul ca de cand a inceput sa existe jocul acela in caseta si in volan, imi vibreaza motorul in momentul in care intentionez sa virez, inclusiv cand fac asta la propriu.
Nu stiu ce sa mai fac, daca aveti careva vreo solutie va rog sa-mi spuneti si mie. blink
valentin61512
Problema ta poate fi caseta ,pierzi presiune in ea,si de aici si mersul neregulat al motorului care apare cind virezi. Pompa de ulei de pe bloc [de la servo] trebuie sa faca fata la un debit marit,daca nu gasesti piese cauta-ma sa vorbim
george42404
problema este din caseta si sint 2 probleme de facut la ea:
1-se slabeste contrapiulita si se desface cu un inbus de 6 pina cind nu mai are joc
2-se schimba deoarece este uzata(asta in cazul in care nu reusesti sa o reglezi)
bafta
trami
Din surubul cu cap inbus sunt foarte putine sanse sa scoti jocul. Oricum, nu se desface, ci se strange. S-o schimbi, chiar gasesti una buna la aceeasi varsta?
Jocul provine din bile, cred ca cea mai convenabila solutie este s-o repari pe-a ta.
georgescu83184
eu am spus ce am facut eu la caseta mea
se desurubeaza nu se stringe(este inversul casetelor de aro)
sa repari o caseta de directie!!!!! :bash: mai bine o cumperi de la dezmebrari
trami
Ce sanse sunt sa gasesti in dezmembrari o caseta buna, fara joc, de W 123? Stiu persoane care au cumparat cate 2-3, dar pana la urma tot mi-au trimis una la reparat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.