Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Buy Back pentru VolksWagen
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Itza70070
Salut,

Am un Golf 4 din 2002(achizitionat in leasing din Romania; singurul proprietar) si as vrea sa il schimb pe unul nou prin sistem Buy Back. Stiti cumva ce firme au servicii de Buy Back si ce trebuie facut pentru a afla mai multe despre acest sistem. Eu ma tot uit pe internet si am vazut mai multe anunturi publicitare si bannere cu Buy Back, dar pe site-urile dealer-ilor nu scrie NIMIC!!!

Plus ce parere aveti e mai convenabil sa iti vinzi singur masina si sa dai avansul CASH?
A facut cineva pana acum o comparatie intre aceste doua metode de achitare a avansului?
Care vi se pare mai avantajoasa atat din punct de vedere financiar cat si al timpului pierdut?

Merci.
bogdan43846
Incearca la Weltauto(Pbn), cu d-l Ionut Varghida care m-a ajuta si pe mine cu un Allroad.
Itza70070
M-am uitat pe site la WeltAuto, am scris chiar si un mail pe o adresa din "Contact", dar nu mi-a raspuns nimeni de 3 saptamani. sad.gif
Mumu
Cred ca este mult mai avantajos sa o vinzi tu pentru ca la buy-back o subevalueaza(tb. sa cistige si ei ceva!).Sistemul e bun pt. cei care sunt comozi si nu vor sa se complice.Eu am vrut sa fac buy-back la Daewoo(luam 1500e mai putin ca pe piata).Repet,la Daewoo,la alte marci nu stiu,dar oricum pierzi citeva sute.
daniel70218
da anunt pe net pe autovit sau pe okazii sau pe alte site-uri de specialitate si o vei vinde mult mai avantajos decat prin buy-back! SUCCES! DAR SA PUI SI POZE
BRAC
Am incercat si eu buy-back la VW dar nu am rezolvat. Imi scapa motivele pentru care n-au vrut, doar era o masina luata de la ei . M-au dus cu vorba vreo trei luni si in final ca o mica razbunare m-am indreptat spre alta marca .
Razvan42866
eu zic ca cel mai bine e sa-ti vinzi tu masina si dupa sa te gandesti ce vrei,la buy beck pierzi bani!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.