Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cielo Executive
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
marius69650
Salut.Am un Cielo Executiv cu GPL din fabrica model 2004.Sunt multumit de masina si nu credeam ca vizitele in perioada de garantie vor fi atit de dese in afara de cele de la reviziile programate.Pe scurt acestea au fost vizitele:
- 15.000km schimbat garnitura de chiloasa.
- 17.000km schimbat ambele amortizoare pe spate.
Binenteles cu "nervii" aferenti.Masina a venit fara piesa de la instalatia GPL care indica nivelul de gaz,nici nu m-am gandit ca ar fi trebuit sa verific asa ceva in momentul receptionarii masinii.Cat despre consum e 8% afara si 10-12% in oras.
James Kilowatt
Nasol.
Nu e normal sa pice nici amortizoarele nici garnitura atat de devreme
Amortizoarele, poate le vei inlocui prima oara cand ies din garantie cu unele de marca serioase.

Cu garnitura de chiuloasa e foarte ciudat ca ai avut probleme. Esti sigur ca nu ai avut probleme de supraincalzire, sau ca smecherii din service n-au schimbat-o degeaba?
Am auzit ca s-ar potrivi garnitura de Lanos, care nu e facuta sigur in Romania si care ar putea fi mai buna, insa informatia nu am verificat-o.
marius69650
Ambele probleme de care va spuneam au aparut in perioada de garantie si pot zice oarecum ca am avut noroc ca au aparut in garantie.Nu am constatat o incalzire exagerata a motorului,a aparut doar o pata de ulei amestecata cu antigel sub masina.
Felix60549
Cei de la service, au verificat planul la chiuloasa?
Daca nu este posibil sa se mai arda o data!
gabi63320
Ciudat sa apara asa probleme, cred ca e vorba de ghinion. Eu in 30.000 de km n-am schimbat nici macar un bec, ce sa spun de umblat la motor....sper sa ma tina macar 250.000 km fara sa desfac nimic la motor. Cat despre trenul de rulare, se comporta perfect, desi am cam dat si in gropi. Masina chiar ma multumeste pe deplin, ca si intretinere si fiabilitate, pacat de plasticele si finisarea interioara, care sunt .........(pana la urma acceptabile la pretul asta)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.