Help - Search - Members - Calendar
Full Version: honda nsr 125 r
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
radu66490
pt aproape un an am fost fericitul posesor al motocicletei din poza,si v as putea impartasi cateva impresii
motorul era din 2003 am cumparat o sh in 2004 si am vandut o in 2005.
am folosit o zi de zi,am facut cu ea cred ca vreo 5000km
motorul,125cmc,2 timpi,avea 30 cp derestrictionat,0-100km/h in 5-6 sec,viteza max 150-160km/h
acest motor nu are cuplu aproape deloc,dar pe la 8000rpm incepe sa traga bine taaaare,acel `peak of power`,paraitul e pe masura,de folosit in oras nu e grozava dar in rest e placuta
in rest.....franele nu mi sau parut grozave(poate cauciucurile mele nu erau cele mai aderentecu toate ca erau bridgestone),consumul era de aprox 6% dar .....great fun
am iubit o dar am considerat o prea periculoasa,la un moment dat eram pe cale sa mi iau o motocicleta serioasa un r6 sau gsxr600,dar,dupa un mic accident cu honditza mea,am renuntat la idee
radu66490
si...
radu66490
si...
radu66490
si...
pretorian
si.......


de ce ai vandut-o?
cioaba
buna intrebare! biggrin.gif
radu66490
eram in londra atunci si urma sa vin acasa de tot si am vandut o cat inca mai era vara
de fapt asta sa intamplat anul trecut prin iulie cred,o cumparasam in 2004 in august
pretorian
si nu te"mananca" sa-ti iei alta ? :angel:
radu66490
ma cam ma maninca ce i drept e drept...
.dar cred ca la vara o sa mi vina si mai greu.....looool
pretorian
Stai sa ne vezi cxand da caldura si atunci mancarimi sa vezi ce o sa ai biggrin.gif
radu66490
haide ma nu mai pune sare pe rana.......eram ieri in oras si 6 motociclisti au trecut....japoneze toate,vroooom toate.....of,of,of
george71484
QUOTE(radu66490)
si...

s[/img]
QUOTE
[ bicycle.gif url]
QUOTE
[/url] bicycle.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.