Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am un audi b4 benzina 2000cm3 vreau niste opinii,sugestii...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
razvan69752
nu le am eu f bine cu mecanica dar vreau sa va spun ca mi se intampla destul de des ca in timpul mersului are momente cand nu mai trage iar dupa 1-2 sec merge ca din pusca sau cand stau la semafor si nu accelerez se intampla sa mi se opreasaca motorul.care ar putea fi problema(sa fie mizerie in rezervor ,sonda lambda)?
IOAN66173
www.vwforum.ro
vezi ca au o sectiune speciala pt audi
Iulian67724
Pot fi 100 de lucruri,verifica fisele de la bujii,bujii,apa in benzina,etc.Succes
dan74109
100% e de la pompa de benina. am acelasi tip de masina (motor abk) si am avut simptome exact ca ale tale. demonteaza pompa de benzina (e simplu, poti sa o faci si singur) si curata sitele prin care se alimenteaza, sunt infundate. daca vrei sa mai discutam imi poti scrie pe mailul olimpiabc@yahoo.com sau acelasi id pe messenger.
Lucian72846
Mergi mai bine la un service Audi , poate fi si altceva si incepi sa strici mai multe , nu e Dacia sa o repari in curte !
dan74109
la modelul asta de masina nu sunt oferiti parametri suficienti pentru a depista defectiunea. eu vreau sa il scutesc pe om sa plateasca 50 ron pentru un tester, la care nu o sa i spuna mai nimic. e verificata treaba. si intrucat simptomele sunt mai mult decat clare pentru mine, care am avut exact aceeasi problema il sfatuiesc sa incerce cu pompa de benzina.
Lucian72846
De acord cu tine , dar daca verificarea este facuta acolo unde trebuie , rezultatele sunt mai mult decat ok . Ce pret are o pompa de benzina ? daca este alt ceva ?
dan74109
nu e vorba de schimbat pompa de benzina. e doar sorbul partial infundat. am avut exact aceleasi simptome si m-am dat cu capul de toti peretii cateva luni pana am descoperit ce avea. testere peste testere, mecanici superexperti, etc. pana una alta, vad ca cel care a postat pe forum problema a disparut, nu mai da nici un semn, poate a rezolvat bicycle.gif bicycle.gif .
Lucian72846
Poate a rezolvat . Dar poate aflam si noi ce problema a avut !
Mai invatam nu altceva .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.