Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vectra A, din 1992, AJUTOR...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dorel69795
Buna. Nu stiu daca am postat bine aici, insa as vrea sa va cer sfatul in leg. cu achizitionarea unei masini.
Vectra din 1992, 1997 cmc, 121 CP, 166.000 km, inm in ro in 2002, 2700 euro. E ok pretul?
Si inca ceva: proprietarul spune ca masina consuma sub 10 in oras. E posibil, sau la astfel de motorizare consuma din start peste 10. (Stil normal de condus, nu sportiv).
Multumesc
danmatyas
Minte! e imposibil un motor de 2000 benzina sa consume sub 10 in oras.1.6 consuma 9 litri in carte! eu zic ca motorul de 2000 te duce pe putin la 12--13 litri urban.Pretu e ok daca masina e in stare buna.Kilometrii aia nu are cum sa fie reali! bafta!
ps:eventual poti sa pui GPL pe ea.
Skywalker
Da-mi un e-mail cred ca stiu bine masina. 166k nu sunt reali deloc asta are undeva pe la 300k, motorul ia cam 13l% si 2700 euro masina este VARZA o vectra buna gasesti de la 3.400 in sus.
Da-mi mail daca nu vrei sa iei teapa!!
Alex-F1
Uite inca un timisorean de-al nostru pew forum!!! :wave: Welcome, man! beer.gif Deci si io subscriu la ce-au spus "dan florin57283" si consateanul nostru, mr. Skywalker! biggrin.gif Ai inspectat atent masina? Ai dat o tura cu ea? Pretul nu e mare deloc (dimpotriva, e suspect de mic), dar totusi sunt niste bani si nu cred c-ai vrea sa-i arunci pe fereastra, nu? Daca vrei, io si Cosmin, avand amandoi Opel Vectra A, te ajutam cu placere....ne putem intalni daca vrei si mergem impreuna sa verificam masina.... arigato.gif Sau du-o la un mecanic priceput sa-i faca o verificare si sa-ti spuna daca merita sau nu s-o iei!!! Baftoi!

Vorbeamos
ALEX
Dorel69795
Skywalker : ti am trimis e-mail. Mersi

Alex -F1: Ma gandesc ca e o teapa. Azi o sa merg sa vad masina. Daca am neclaritati, o sa apelez la cunostintele voastra in Vectra A. Mersi mult pentru sprijin. smile.gif

Sunt placut suprins de promptitudinea raspunsurilor.
Dorel69795
surprins, of course smile.gif
Dorel69795
Skywalker> ti-am trimis doua mejase, dar nu cred ca le-ai primit. Hai sa luam legatura pe messenger. ID/ul meu este dorelhij
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.