Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Conector radiocas
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
James Kilowatt
Dupa vreo doua zile de invartit in jurul cozii, au reusit sa scot ornamentul de plastic din bord si sa demontez vechiul patefon, ca sa-l inlocuiesc cu un nou mp3 player.
Problema e ca nu se potrivesc conectorii... casul nou are ISO, iar masina are (cred) un conector specific Daewoo. E un conector cu 13 pini, pe un singur rand. Stie cineva daca asta e conector Daewoo sau alta prostie? si daca exista eventual un adaptator Daewoo-ISO? Sau voi fi obligat sa aplic metoda muncitoreasca cu taiatul cablurilor?
Felix60549
Si eu am avut aceeasi pb. cand am montat MP3 si nu am reusit sa gasesc o mufa care sa se potriveasca, asa ca am taiat cablurile si pt. a nu le innadi cu izolerband, am cumparat o rigleta ( acel dispozitiv care fixezi firele cu suruburi) si asa am rezolvat situatia.

La cate fire sunt acolo e chinuitor sa tot infasori banda pe ele!
James Kilowatt
Eu voi incerca sa caut conector, ca l-am gasit intr-un catalog. Sper sa se potriveasca, iar inginerul care a montat radioul vechi sa nu fi schimbat pe acolo nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.