Help - Search - Members - Calendar
Full Version: la ce visati ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
gabriel cretu
In urma pozelor cu lada priora m-am gandit sa deschid un topic nou unde sa putem sa 'visam' si noi cam ce ar putea fi aproape de sufletul nostru daca LADITELE nu ar mai fi...........sau daca am fi nevoiti sa ne despartim de ele.....
Pe mine cred ca m-ar incanta un land rover defender la 2 sau 4 usi.....nu stiu daca ati vazut modelul chiar recent ,dupa 2000 e ceva neadevarat....
Are un interior atat de spartan ca pur si simplu nu ai unde sa pui un casetofon!!!!!!!!daca vrei sa te 'aerisesti' n-ai decat sa ridici doua trape ce se afla sub parbriz si vantul de afara patrunde inauntru.......nu mai vorbim de imbinarile cu nituri la vedere care pe mine ma extaziaza....
Despre motor nu stiu ce sa spun ca era echipat cu generatia asta noua si probabil era super performant.....dar in rest EXTRAORDINAR
Horia49540
si mie mi-ar placea tot o masina de teren, ceva destul de bun ca sa poti intra pe orice fel de drum, sid e preferat cu punte fixa si pe fata sii pe spate...si cu reductor si diferential (auto)blocabil...
vreau cam multe, nu? biggrin.gif
gabriel cretu
Marfa........putem sa aberam aici cat vrem..... biggrin.gif
Nu stiu daca ati vazut,de catva timp ,umbla unul prin oras cu o lada niva la 4 usi cred ca e unul si acelasi ca are nr. rosii iar masina e un kaki metalizat....nu stiu ce sa zic......arata binisor.......dar noua lada niva ati vazut-o? e una stilizata , fatuita,nu stiu daca iti cai seama ca e lada.......dar eu am vazut-o din spate si avea roata de rezerva afara pe usa si husa care acoperea roata era inscriptionata cu LADA si avea si sigla.....mie mi-a placut cum arata era asa,un pic 'fioroasa'
Am fost pe site-ul lor dar n-am vazut nimic........nu stiu de unde o fi luat-o ca si asta avea nr. rosii.....
Gigi66198
Nu m-ar deranja sa am o Lada 4x4... :naughty:
Horia49540
am vazut de curand un chevrolet niva 4x4, dar cine stie ce o fi in ea...
daca patesti cum a patit prietenul nostru care a ramas in padure pe frigul ala...
ma, daca considerati ca am innebunit si ca o iau razna ca tot vorbesc de calitatea proasta a pieselor trageti-ma de urechi biggrin.gif :bandit:
dar pentru mine o masina de incredere e una cu care pot sa plec unde vreau, cand vreau, in pustietatea muntelui si sa nu-mi fie frica ca se rupe, daca se strica o repar, da' daca se rupe? blush.gif
si asa erau lazile astea inainte - de incredre
andrei27237
Corvette zr1..... la asta visez eu :angel:
gabriel cretu
Aoleeeeeeeuuuu ai dreptate chevrolet niva era aia care am crezut ca era restilizata.....ma da parca avea corabia de LADITA.......nu mai stiu dar eram ferm convins ca era emblema noasrtra .........asa e chevrolet niva
Nu ca era draguta? dar cin enaiba stie cat o costa........
Nu stiu daca treceti pe calea grivitei aproape de magazinul lada sa va uitati ca primaria le-a cumparat gardienilor nive toate albastre,un albastru foarte misto...si astea sunt dragute cand le vezi toate noi si aliniate.....sunt super frumusele,dar am vazut pe aici pe forum ca nu prea se impaca cu fiabilitatea..........
gabriel cretu
Frate Andrei.............ce vise erotice ai........... biggrin.gif
Cosmin65397
Hai sa vedeti la ce visez si eu.....!! Asa as vrea sa-mi fac si eu laditza....
Cosmin65397
Eu macar nu ma gandesc la corvette sau alte nebunii....raman pe rusoaicele astea.....
Dragos56563
Eu, daca ar fi sa ma despart de Lada mea ( lucru imposibil de altfel ), o sa impart si capra si varza. Si ca sa tradez masinutza credincioasa o sa-mi iau motor. Na! Si nu orice motor ! Un Vulcan! Made in Russia ! :smoke:
Georgian40398
Hehehe, mie mi-ar place mult tot un jeep, dar unul clasic, nu vreau plasticele astea noi, vorba cuiva, hoteluri pe roti beer.gif
Un Mitsubitshi Pajero... ala vechiu, care e cred unul din modelele cele mai consacrate ever...
Sa incap ca lumea cu familia, sa fie solid, spatiu de bagaje, sa pot si eu explora nitel pe drumuri de munte...
Dar poate peste niste ani, cand actuala mea machina lada 2106 nu o sa mai mearga. E proaspat vopsita si ingrijita tabla de 1.5 ani si cred ca mai tine vreo 10 biggrin.gif Numai sa mai fie piese de cumparat si mecanici beer.gif
gabriel cretu
Cand ne intalnim iti povestesc de vechiul Pajero ca am avut........
gabriel cretu
Dragose esti tareeeee........super ,am ras de am cazut de pe scaun,si nu sunt singurul am chemat toata firma, bravo esti beton!!!!! biggrin.gif
Dragos56563
arigato.gif
Dragos56563
By the way ! Gabi, spune-mi si mie ce pasta ai folosit pentru bara si grila ! Multam ! beer.gif

:wave:
gabriel cretu
Stiu ca t-am promis ca-ti spun cum se numea pasta,dar am fost pe balcon si nu am mai gasit-o,mai era ceva in cutie,dar cred ca a aruncat-o nevasta-mea.....
Oricum o luasem dintr-un supermarket si cand ma duc (sambata) ma uit si daca o vad sigur mi-aduc aminte
daca tin bine minte era ceva englezesc,oricum nu italian sigur ca am cumparat si din ala si rezultatul n-a fost spectaculos
Dar ai incercat la Pantelimon? sigur aveau bare noi de 1200 si din cate retin nu erau scumpe........oricum da stii ca nu le faci ca cele noi daca a intrat rugina.......ale mele erau relativ curate,adica nu aveau pete de rugina dar aveau alte prostii,nu stiu ce fusese lipit pe ele(ceva ornamental) si daduse mosul jos prostiile alea dar ramasesera ceva adeziv.....in fine s-au curatat destul de bine si am vazut ca era destul de eficienta si la petele de rugina dar superficiale de pe capace.......
Dragos56563
Da man, am fost, numai ca mai aveau o bara, care era de 1200, ori eu am 1200s, care are un tampon de cauciuc pe toata lungimea, nu cele 2 tampoane transversale... O sa vad eu... Poate aduc rusii... Vedem.

Sa vii cu animalu' ala de masina la intilnire !!! :wave:
bakhus70370
Cer prea mult? biggrin.gif
bakhus70370
Si nici cu ea nu mi-ar fii rusine smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.