Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cod CD Mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Gabi55712
Salut,

Mi-am luat de curand un Mondeo si din pacate nu am codul la CD, am modelul original 6000 parca.

Intrebarea e daca cumva se va reseta, exista vreo metoda simpla de spargere a codului, unde se poate face asa ceva?

merci
Florin67056
Cred k acel cod e de patru cifre(cel putin asa e la mine). Eventual mergi la o reprezentanta si intreaba-i pe ei. Dar chiar nici cum nu poti face rost de el? Ca la un moment dat bateria ta tot va muri.
V56465
Salut!

Da, asa este. E un cod din format din 4 (patru) cifre. Te poti duce, cum a zis si Florin, la reprezentanta sa-i intrebi si pe ei. Mi-e mi l-au dat odata cu manualul si actele masinii si mi-au zis sa am grija de el ca ochii din cap biggrin.gif ... ca daca-l pierd e mai complicat, e mai greu.

S-ar putea sa fie nevoie ca ai sa se intereseze mai departe (ceea ce e prea greu si complicat pt ei, ca doar stim cum merg lucrurile astea pe la noi si amabilitatile de genul asta) la fabrica sau firma producatoare.

Chiar daca e vb de un aparat in serie, am impresia ca fiecare cod e unic (legat de nr sasiu :angel: ?????).

O idee: mai poti incerca pe net, dar ma indoiesc... sau pe la cunoscuti, rude, prieteni care mai au o asemenea masina si un asemenea sistem... sau vreun posesor de pe aici.

Desi nu stiu cine ar fi dispus sa ti-l dea sau tu sa risti sa faci teste si sa ai surpriza ca nu-ti merge si ti-l mai si blochezi. Asta pina sa moara bateria, care odata si-odata tot se va intimpla, si daca nu esti pe faza... sa o faci destul de repede, pina sa apuce sa-si piarda sistemul toate datele si sa se reseteze.... tot al cod ajungi.

Ce sa zic? Succes!
V56465
Salut!

Da, asa este. E un cod din format din 4 (patru) cifre. Te poti duce, cum a zis si Florin, la reprezentanta sa-i intrebi si pe ei. Mi-e mi l-au dat odata cu manualul si actele masinii si mi-au zis sa am grija de el ca ochii din cap biggrin.gif ... ca daca-l pierd e mai complicat, e mai greu.

S-ar putea sa fie nevoie ca ai sa se intereseze mai departe (ceea ce e prea greu si complicat pt ei, ca doar stim cum merg lucrurile astea pe la noi si amabilitatile de genul asta) la fabrica sau firma producatoare.

Chiar daca e vb de un aparat in serie, am impresia ca fiecare cod e unic (legat de nr sasiu :angel: ?????).

O idee: mai poti incerca pe net, dar ma indoiesc... sau pe la cunoscuti, rude, prieteni care mai au o asemenea masina si un asemenea sistem... sau vreun posesor de pe aici.

Desi nu stiu cine ar fi dispus sa ti-l dea sau tu sa risti sa faci teste si sa ai surpriza ca nu-ti merge si ti-l mai si blochezi. Asta pina sa moara bateria, care odata si-odata tot se va intimpla, si daca nu esti pe faza... sa o faci destul de repede, pina sa apuce sa-si piarda sistemul toate datele si sa se reseteze.... tot al cod ajungi.

Ce sa zic? Succes!
danmatyas
800 000 te costa la reprezentanta ca sa iti afle codu! bafta!
Lucian55
Ma indoiesc ca este acelas cod la orice masina cu sistemul 6000 Cd blush.gif
Ghita A.
QUOTE(dan florin57283)
800 000 te costa la reprezentanta ca sa iti afle codu! bafta!


... sau un bun prieten, ca nu trebuie decat sa introduca seria sasiului in calculator si ii apare pe ecran toate optiunile care le-a avut masina ta din fabrica indiferent in ce tara a fost folosita. Al meu Mondeo e adus din Belgia si la reprezentanta mi-au aratat (niste prieteni) ce smecher ii calculatoru de acolo ca stie totul despre masina mea, chiar daca era in tara de o saptamana. Sincer dupa seria la cd nu m-am uitat ca eu o am trecut pe un card care l-am primit cu actele masinii, dar dupa multitudinea de informatii care aparea acolo... sigur e si codul ala.
florin29702
daca ai seria la CD te pot ajuta eu , sper. da un mail cu seria CD-playerului la frot2002@yahoo.com si sper sa iti generez codul, bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.