Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault Clio Bicorp1.5 dci VS Seat Ibiza 1.2
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Nicolae2
ce sa aleg Renault Clio Bicorp1.5 dci sau Seat Ibiza 1.2?

madalina
Care motorizare de la Clio? 1.5 80 CP sau 65 CP? Ce vrei in primul rand de la masina? Eu personal as lua clio de 80CP, datorita performantelor mai bune decat Ibiza 1.2, Clio 1.5 de 65 CP si consumului redus! Eu a avut de ales intre mai multe masini din clasa mica si am luat Yaris 1.3 pana la urma! desi nu consuma mult (6 in afara orasului, 8 in oras dupa ce am depasit 1000 km, pana atunci consumand 11.5 in oras si 9 in afara), imi pare rau ca nu mi-am luat Clio cand merg la benzinarie, iar daca Iulian are dreptate in privinta pretului la motorina si benzina, o sa-mi para si mai rau!
Rai
Daca luam dupa frumusete as lua ibiza e mai noua dar cu un motor 1.4 75 Cp.Varianta cu renaultul as lua 80 Cp.Daca mergi cu ea numai in oras si la piata ajunge si o masina de 60 Cp.Dar tie ce iti place?
florian
Salut !

As fiii impartial sa-mi dau cu parerea in aceasta problema...de ce?! pentru ca am un seat ibiza din 2003 pe care ...vreau sa-l vand...de ce?!...pur si simplu pentru a-mi lua alta masina si anume un audi...intre timp am gasit unul si am mai facut rost de niste bani ; oricum cred ca e totusi altceva...in rest ... f.f.f. sincer iti spun ca e o masina deosebita mai ales pentru clasa ei :agila ,economica,stabila,chiar incapatoare si confortabila...si mai ales frumoasa...frumoasa atat la interior cat si la exterior...(iti recomand echiparea signo)fiind 100 % vw inclin sa cred ca e si foarte fiabila.
Daca esti interesat sa-ti cumperi un seat ibiza putem discuta...nr. meu de tel este 0721557441 pentru mai multe detalii...am si un anunt cu poze postat pe www.masini.ro si pe www.autovit.ro. In orice caz ideea de baza e ca de oriunde il cumperi e o masina deosebita de celelalta din clasa ei si sincerc ti-o recomand ,daca doresti poti sa faci si un test fara nici o obligatie. Bafta!!!
vlad41255
Io zic ca renault clio dieselul de 80cp e mult mai bun ca seatu ibitza.mai e si 1.2
eddie
Incerc sa te ajut cu un sfat prietenesc. Eu am un Clio Extreme de 1,5 dci 80 c.p.si sunt tare multumit de el. Are multe dotari, consuma putin si fuge bine, mai mult nu mai spun, daca vrei mai multe detalii trimite un m.p., ca pe aici nu mai dau detalii, ca mi-au zis unii ca prea laud un Clio...
istrate40563
eu mi-as lua seat.
mult mai misto. se misca misto, design peste cu mult,.....
Mihai34891
QUOTE(florian)
Salut !
<BR>
<BR>pentru ca am un seat ibiza din 2003


Si eu vreau sa-mi iau un Seat Ibiza 1.4, nou. Poti sa-mi spui cat costa o revizie ? Cati km ai facut cu a ta ? Ce probleme ai avut pana acum ?

Si eu consider ca ibiza e mult mai frumoasa decat clio.
DragosS
Si eu am Ibiza 1,4.Revizia costa cam 3-4 milioane prima.Masina merge foarte bine.Eu nu am avut probleme cu ea pana acum la 45.000 de km. Si este peste Clio cu mult,nu numai la capitolul design.
eddie
Revin, se pare ca trebuie sa spun si eu ceva de lauda despre Clio Bicorp pana la urma, ca de asta e vorba....Eu il prefer, pentru ca am un Clio Extreme, pentru ca e mai sport decat Seat-ul (pe caroseria asta s-a alergat la curse, cine cunoaste) si cu siguranta e mai bine dotat si cu un consum infim pot spune(in carte 3,6/5,4). Nu intru in amanunte decat daca insistati.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.