Help - Search - Members - Calendar
Full Version: stergatoare ladita
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
gabriel cretu
am vazut ca sunt tovarasi ladisti care au probleme cu stergatoarele.....am fost sambata in carrefour colentina si va spun sigur ca au......m-am uitat expres si am vazut doua marci evident una mai scumpa ca cealalta si chiar scria lada 1500,bine erau si de samara nu mai stiu ce dar banuiesc va trebuie din astea de 1500 1200,asa ca puteti lua de acolo erau in jur de 100 si ceva de mii si aratau chiar bine(in cutie)
k.68177
Stergatoarele au fost intotdeauna un punct slab. Am gasit ceva, de la bosch, chiar daca sunt scumpe eu cred ca merita sa faceti investitia. O sa va dau si modelul, dupa ce le cumpar:)
Georgian40398
Daa, chiar va rog. Sa spuneti daca alea din Carrefour erau de Samara sau de 1500 pls beer.gif
Si ma intereseaza si alea Bosch ! Daca puteti dati exact modelul, daca ziceti ca sunt mai bune decat cele obisnuite de lada.
Horia49540
mersi :wave:
bakhus70370
Eu mi-am facut un fel de adaptare la brate si mi-am montat de-alea duble din Cora,am dat vreo 90k pe ele.Arata super,chiar daca nu calca fix cum ar trebui smile.gif
Laurentiu68744
Daca sunt cu 2 lamele in paralel atunci nu se recomanda. Se strange mizeria intre lamele si e plimbata dintr-o parte intr-alta. Mai degraba cauta stergatoare bune, nu artificii de vitan.
gabriel cretu
asa este si se si 'duc' mai repede ,asta pt ca una dintre lame va merge in permanenta pe 'uscat'.........ganditi-va........
bakhus70370
QUOTE(gabriel66207)
asa este si se si 'duc' mai repede ,asta pt ca una dintre lame va merge in permanenta pe 'uscat'.........ganditi-va........




Nu e chiar asa biggrin.gif
madalin46093
Si eu sunt de parere ca cele duble nu sunt bune.
Eu mi-am cumparat stergatoare de vreo saptamana din Cora(130.000 lei) perechea si sunt bune(au grafit in ele).
Cele Champion sunt dupa 300.000 lei.
Trebuie sa fiti atenti la lungimea lor sa fie de 40cm.
bakhus70370
Eu am rezolvat-o p-asta cu lungimea arcuind inca putin bratul si cu ocazia asta am si mai multa forta de apasare,nu e mare inginerie smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.