Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pegeot 406 HDI 110cp
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 406/407/508
Lucian69476
As vrea sa cumpar un 406 din Italia, costa 7000E din 2001, si vreau sa stiu cam cat ar fi toate taxele, si in primul rand daca are euro3? Si daca pa factura trebuie scris undeva tva?
florin55503
are euro 3, taxele cu tva cu tot or sa fie in jur de 1500 de euro. sa fii atent sa nu patineze ambreiajul, la bucsararie etc. bafta
lucian59987
salut
stai linistit,masina are euro 3,dar mi se pare prea scumpa sa o cumperi din italia,mai bine cata in franta,germania,austria ,sunt mult mai ieftine si te ajunge cu mult mai putin cheltuieli.eu am luat recent unul din franta, am dat pe el 5400 +1675euro taxe vamale are si km originali 185700 tot diesel,am si schimbat ce era nevoie pe masina,kitul ambreiaj,rulmenti fata,amortizoare spate deoarece sunt originale de la mama lor,si am iesit cu masina la 7900euro,dar macar am pus original pe masina caci la noi se aduce multe turcesti si te tine de la moara pina la gara.Asa mai gasesti masini din franta la 3500/4300 euro,ce au lucrat in taxi.sau gasesti la 7200/8000euro model 2004si e mult mai bun caci si putini km. asa ca te sfatuiesc sa cauti in alta parte decit italia,doar se vede ca nici italienii nu-si prea cumpara masini de la ei ci din germania,asa ca vezi ce faci fa o alegere buna
multa bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.