Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Passat V6 3.2 FSI 4Motion - model 2006
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Nicolae63193
Salut,

A condus careva acest model de Passat sau poate Audi cu motor similar ? Ce experiente aveti legat acest motor ?

Am comandat masina si as vrea sa vad daca are cineva ceva experiente de impartasit.

Mersi,
N.
AZAZEL
eu nu am condus decat motorul de 20.tdi care mi-a placut mult. imi imaginez ca ceea ce ai comandat tu este RACHETA!! BRAVO. FII atent ca in oras nu coboara sub 15% consum.
Nicolae63193
Mersi marius. stiu ca va consuma ca la balamuc, insa nu consumul l-am avut in vedere cind am comandat masina asta.

Am condus si eu un 2.0 TDI 4Motion si mi s-a parut un pic fara vlaga, poate din cauza tractiunii integrale, nu stiu.
DORU
Fara vlaga nu poate fi, doar are 140CP si e diesel, deci cuplu mare. Dar acest motor (greu, doar e diesel) in combinatie cu tractiunea integrala si caroseria grea de Passat il fac asa lent. Aceeasi combinatie pe Octavia Combi 2 4x4, ce se va lansa anul acesta, are performante superioare, caci O2 e mai usoara. Totul se raporteaza la valoarea CP/kg.
Otto73
Eu am fost doar pasager intr-un passat2006 4 motion cu motor de 3.6l si 280cai. Merge super, e foarte confortabila si are si vlaga.
Pot doar sa-ti urez "toate cele bune pt. noua achizitie si sa ai parte de ea"
Nicolae63193
ciudat, nu stiam sa existe vreun moto de 3.6 litri benzina la VW in curte... poate confunzi cu cel de 3.2 FSI si 250 CP.
daniel70218
Salut , am condus eu un A3 su motorul asta si cutie dsg si vreau sa-ti zic ca m-am in bolnavit , toata lumea intorcea capul dupa mine di n cauza vitezei si a demarajului. Si mai vreau sa-ti zic ca motorul se aude superb, dar sincer nu stiu cat consuma ,cerd ca peste 15%! Oricum daca ai bani de benzina ai facut o super alegere!!!
BRAC
Felicitari ! Ce te-a determinat sa te opresti la modelul asta?
Nicolae63193
Apoi daca te referi la masina, eu visez la un A6 cu motorul asta, insa la bani e o diferenta absolut enorma.

Daca te referi la motor, am condus acum vreo 6 ani un Opel Vectra V6, second hand si imi aduc si acum aminte sentimentul de avion care decoleaza la apasarea acceleratiei la max.... blana cum se zice smile.gif De atunci mi-am promis ca daca voi avea posibilitatea imi voi lua o masina cu motor V6.

Cind a aparut motorul pe Passat am zis ca e combinatia perfecta pret/performante. Are si Opel motor V6 pe Vectra insa nu are tractiune intergrala si nici cutie ca DSG-ul.

Cit despre A3 cu motorul asta...la cit de usurel e A3-ul nu pot sa imi imaginez cum zboara :-) Insa nici 6.9s pina la suta nu e rau biggrin.gif
BRAC
Si eu tot la A6 ma gandeam. O varianta ar fi fost sh din Germania,dar cele cu 10.000-20.000 km (masini de drive-test) sunt "calarite" destul de tare plus ca au trecut prin sute de maini asa ca mai bine o masina noua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.