Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Injectia de benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
titov69425
Am probleme cu motorul. Este un Opel Astra, din 1996, cu motor de 1,6, ecotec. Se aprinde lampa galbena de avertizare si nu mai tine la relanty. Si oricum nu merge motorul asa cum ar trebui, cum mergrea pana acum.
titov69425
la mai multe service-uri mi s-a spus ca trebuie sa o puna pe tester, dar nu au mufa sau soft pentru un model 1996
Seri
Si la mine relanti-ul este instabil, dar nu stiu care este cauza.
Eu zic sa verifici fisele de bujii, poate o bujie nu are curent si nu face scanteie, ceea ce insemna ca merge in 3 cilindri. Asta ar duce la vibratii puternice, motorul este gata sa se inece, iar puterea scade. Asa ti s-a intamplat?
titov69425
Nu cred ca e de la bujii pentru ca am fost la service si le/am verificat, am pus chiar altele si nici o schimbare. Am verificat si compresia si pompa de benzina.
Daniel66257
eu am o Astra 1.6/93. Am tester la mine la serv dar nu gaseste computerul de la masina asta. Daca nu tzine relantiul si sta lampa galbena aprinsa vezi sa nu fi iesit mufa aia cu 4 fire de la regulatorul de relanti. Daca doar nu tzine relanti fara sa se apreinda becu este reg relanti uzat ca si la mine si trebuie schimbat, se poate si curata dar nu da rezultate bune. Imi zici daca ai neveoie de vreun ajutor. Acuma nu stiu exact ce model de motor ai. Vorbim. Lucrex la METEOR Auto, importam piese, asa ca pot sa iti mai dau cate un sfat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.