Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sugestii pt cumparare Astra(mi se pare ocazie buna)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
adi69295
Va salut pe toti! .. ce ziceti de masina asta la 8.000 euro neg.:Astra coupe din 2002,65.000km (adusa din Germania la 40.000),120cp(sau 125 nu stiu exact),alarma, inchidere,faruri ceata,geamuri electr.,ABS, ESP,geamuri fumurii,comp. bord(te anunta si vocal niste chestii),cd player,jante magneziu,aer conditionat,reviziile la zi,distributia schimbata. cred ca o lasa si la 7.500 e o cunostinta plecata din tara. E o afacere buna sau nu? Nu prea vroiam eu cu 2 usi dar mi se pare bun pretul.Astept raspunsuri ca sa stiu ce sa fac...
adi69295
ba fratilor dati cu parerea acilea ca m-am saturat sa modific mesajul. sa dau banii sau nu? e buna masina asta in doua portiere sau sa caut cu patru?
Virgil47474
pai, dupa cum vezi, lumea nu prea iti raspunde...

poate pentru ca sunt cam suspecte 2 lucruri:
1.km putini
2.pretul mic

cam atat am avut de spus
Skywalker
Io zic ca e cam mult 7.500 - 8.000 euro, personal ofer 7.000 euro.
Daca iti place masina fa un test motor si vezi cat e de buna.
gabriel cretu
Nu stiu ce sa-ti spun,ca n-am avut opel........dar din afara vazut mie unul mi-se pare mult.....
Am un vecin care a adus o astra brek din 94 full,tdi nu mai stiu dar avea si scaune incalzite tot ce-ti poti imagina ,vroia la inceput 13 000 cred ca nici noua nu era atata....si apoi a inceput sa scada cate 500 pe saptamana
La un moment dat ajunsese la 8500 si pe urma n-am mai vazut-o........sincer mi-a fost jena sa-l intreb cu cat a dat-o ca nu ne cunoastem prea bine(eu m-am mutat de vreo 2 ani aici si nu prea imi cunosc vecinii)
asa ca trage si tu concluziile.......
titov69425
gandeste-te si la provenienta ei. E din Germania, din Germania, dar poate ca nu stii exact cum a fost luata de acolo. Poti merge la RAR sa te interesezi daca nu e cumva furata, se poate verifica, iei seriile si te duci. Poti intra si pe politiaromana.ro, e si acolo o baza de date, daca cumva are antecedente si prin tara.
vma
Petul e bun, chiar foarte bun dar asa cum spunea si Virgil47474 cele doua trebuiri sunt suspecte rau de tot. Eu am dat 7k EUR pe sportul meu. Acuma depinde si de gusturile tale. Eu ador coupe-ul bethone smile.gif BTW e diesel sau benzina?
adi69295
QUOTE(Virgil47474)
pai, dupa cum vezi, lumea nu prea iti raspunde...

poate pentru ca sunt cam suspecte 2 lucruri:
1.km putini
2.pretul mic

cam atat am avut de spus
km sunt reali il cunosc pe tip si stiu cand a adus-o
adi69295
QUOTE(vma)
Petul e bun, chiar foarte bun dar asa cum spunea si Virgil47474 cele doua trebuiri sunt suspecte rau de tot. Eu am dat 7k EUR pe sportul meu. Acuma depinde si de gusturile tale. Eu ador coupe-ul bethone smile.gif BTW e diesel sau benzina?
Mi-am dat seama ca-ti plac ,ti-am mai citit din posturi..e benzina si in afara de navigatie are de toate ,poate nici nu le-am enumerat complet.In privinta km nu cred ca sunt "lucrati" pt ca e luata de la autohaus cu patron neamt, verificata si e inmatriculata de ceva timp in RO. Berthone ii zice? nu stii ce cuplu are ?ai un model identic?
Seri
Astra Coupe 1.8i, 4 supape pe cilindru, 125 CP, 170 Nm. Eu am acelasi motor, iar dupa 12 ani de folosire intensa pot sa spun ca trage foarte bine. Consumul mediu este de vreo 8%, iar in Oradea ia vreo 10%.
Designul este semnat Bertone. Tu crezi ca iti sunt suficiente 2 usi?
8.000 este normal pt Opel Astra, dar pt Astra Coupe este foarte putin, suspect de putin!
adi69295
QUOTE(Serban52542)
Astra Coupe 1.8i, 4 supape pe cilindru, 125 CP, 170 Nm. Eu am acelasi motor, iar dupa 12 ani de folosire intensa pot sa spun ca trage foarte bine. Consumul mediu este de vreo 8%, iar in Oradea ia vreo 10%.
Designul este semnat Bertone. Tu crezi ca iti sunt suficiente 2 usi?
8.000 este normal pt Opel Astra, dar pt Astra Coupe este foarte putin, suspect de putin!
nu foarte sigur ca-mi ajung(2 usi),dar ma atrage nu stiu de ce mi s-a pus pata pe ea.Sunt doar eu cu nevasta-mea , n-am copii (momentan) asa ca vreo cativa ani nu as duce lipsa usilor din spate.oricum mai astept pareri dar 75% as lua-o.
Dragos45550
paote cine stie un pic despre ce e vorba nu doar sa zica" nene masina asta e 2 lei..7000 sau cine mai stie cat...pretul este chiar suspect de mic pt nr de km pe care "ii zice ca ii are"
e ciudat cum o maisna, de exemplu un opel astra, cu 120 000 km, daca il cumperi din germania si il aduci in tara, te duce cam 8000 de euro daca nu pui rum sau inmatricularea aici sau altele de genul, daca este , repet, DACA ESTE O MASINA BUNA!!!
in romania baietii vand cu 8000 sau uite chiar mai putin , sau se asteapta sa dea mai putin( cel ce zicea ca da maxim 7000 de euro) pe o asa masina-o masina adusa la 40 000 de km din germania (pe ce baza se spune asta) si care are acum 65 000 de km
ma uitam acum cateva zile pe net ...un passat sa zic te duce vreo 12 13 000 de euro cu 100 000 de km minim;la noi gasesti cu banii astia maisna" ca noua" cu 60 000 de km..
cine stie cum sta treaba...poate imi da dreptate..nu vreau sa intru in polemici
daca este cunostinta de incredere care iti dovedeste in ce conditii a fost adusa masina aia din germania, si ca cei 40 000 de km sunt reali,ma rog cei 65 actuali(diferenta de la 40 la 65 e plauzibilain timpul asta) ,daca maisna e in stare buna(fa o verificare la orice service de incredere, mai bine dai 1 2 milioane inainte decat cine stie cate mii sa o repari dupa,ei bine daca intr adevar maisna e in stare buna si km reali, chiar merita 8000 de euro
banuiesc ca vb despre atat de multele cautate opela stra g 1.7 dti;care duc lejer sute de mii de km
stiti cum sunt romanii..ei bine..scuzati ca zic direct..prosti...multi dintre ei
eram in targ cu un prieten care vinde masini;omul avea un astra g 1.7 cdti din 2003 cu 95 000 km jenti ac tot ce vrei tu, carte de service, reviziile facute la 20 000 in germania..buna masina, km putini;cerea pe ea 9400 parca ..nu mai stiu..in fine..o suma X
langa era un tip pe care el il stia, care avea de vanzare un astra g 2.0 dti" cu 60 000 km" fara carte de serrvice.prietenul asta al meu aflase ca masina aia are 260 000 de km si "brusc" a mai pierdut cateva sute de mii pana sa ajunga in targ..operatiune atat de bine cunoscuta;
evident ca maisna aia era un gunoi;si ca mai tinea sigur inca cateva zeci de mii cine stie fara probleme...sau poate iti cadea motorul dupa ce dadeai banu;asta cerea pe masina 9200 de euro;
si veneau romanii si ziceau : aaa o iau pe asta frate ca are km mai putini si motor de 2.0 si e si mai ieftina.....nu conta ca ala nu are carte de service...ca mai zic eventual" ce...alea nu se pot falsifica"....
nu vorbeam despre cazul tau in faza cu "romanul e prost" ...dooar fii atent
asa ca...succes in alegerea ta smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.