Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Colt 1.3 Invite diverse
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Pirlea67809
Buna la toti!

Am un colt 1.3 invite de vreo 6 luni si vreau sa zic ca este fantastic! Consum mic (binenteles nu cat scrie in reclama... ceva mai mult dar nu-i o diferenta prea mare), spatiul surprinzator de incapator, adica de afara ai zice ca este foarte mica dar odata ce ai intrat... alta lume! Sunt multe laude si facand o comparatie cu alte masini (cumparate de prieteni) sunt chiar bucuroasa de alegerea pe care am facut-o.
Cred ca cel mai mare defect este vizibilitatea in viraje mai stranse care are ceva puncte moarte (nu numai in viraje) dar cu putin antranament te obisnuiesti!
As vrea sa intreb si alti posesori de colt-uri daca in anumite momente simtiti vre-un mirus destul de urat pt ca pe mine ma termina si nu-mi pot da seama de unde vine: de la aer cond, de la frane, de la ambriaj etc
Poate ma lamureste cineva si reusesc sa nu mai am aceasta neplacere!
Si alta chestie este bagarea in marsarier e adevarat ca trebuie sa stau vreo secunda si ceva cu ambriajul apasat sa intre in marsarier fara anumite zgomote mai ciudate sau la cei de la service le era lene sa se uite ce are si m-au aburit cu asta?
Laurentiu49280
De la frane nu am simtit niciodata miros.
Poti verifica dupa un drum lung daca nu ti s-au incins prea tare franele pe fata punand mina pe jante.
Si nici de la ambreaj nu am simtit.
Acum depinde cum mergi. Nu trebuie sa stai cu pedala apasata sau la jumatate. Ca regula generala trebuie sa mergi cu el cuplat si viteza sa o faci numai din pedala de acceleratie si din motor, ca altfel risti sa il termini repede.

Mirosul apare si la mine...ca un fel de miros de mucegai...si e atunci cand cuplez aerul conditionat...insa dipare ff. repede. Cred ca e de la umezeala si praful depuse pe acolo.

Legat de marsarier, intra mai greu daca e rece afara. Se simte ca un fel de click. Cand e cald nu ar trebui sa ai probleme. O sa se mai lase cutia de viteze si schimbatorul dupa mai multe folosiri. Daca tot o sa ai probleme in continuare eu zic ca e mai bine sa insisti la cei de service.
Multa bafta!
versus_greku
am si yo un colt si st super multumit de el la cate am patit k el.am picat intrun sant k adncine de 1,5 metri pa centura bucurestiului si nu am patit nimik nici y nici pasagerii si nici masina.singura avarie a fost tragherul de la radiator sa crapat in rest nimik e tanc masina asta pa bune
RD-Woo
QUOTE (Pirlea67809 @ Feb 27 2006, 01:38 PM) *
in anumite momente simtiti vre-un mirus destul de urat pt ca pe mine ma termina si nu-mi pot da seama de unde vine



QUOTE (Laurentiu49280 @ Feb 28 2006, 12:32 AM) *
Mirosul apare si la mine...ca un fel de miros de mucegai...si e atunci cand cuplez aerul conditionat...


Singurul loc de unde provine mirosul asta ciudat este de la filtrul de polen. (sau filtrul habitaclu)
il localizati in spatele torpedoului. schimbati-l si pt o perioada veti scapa de miros.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.