Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Navigatia de la Opel Astra! mai multe detalii va rog
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
vlad69366
salutare! sunt nou pe acest forum si nu ma prea pricep....daca s-a mai discutat acest subiect...rog operatorii sa-l stearga.
ce face acel sistem de navigatie(citat de multi:NAVI MARE+Display)? am vazut la altii ca ar avea si tv! e adevadar? daca aveti poze cu acest display va rog sa le postati si sa-mi explicati functiile navigatiei.
si apropos...ce face acel "pilot automat"?
vma
Navigatia este una si pilotul automat este alta. Pilotul automat este de fapt tempomatul. Adica poti seta masina sa mearga constant la o anumita viteza si ea va tine viteza aia constanta fara a mai fi nevoie sa apesti tu acceleratia. Este foarte buna pe autostrada sau cand circuli prin sate/comune si il setezi la 50 km/h. Tempomatul se decupleaza automat la apasarea unei pedale.
Daca te descurci cu engleza aici poti afla mai multe: http://auto.howstuffworks.com/cruise-control.htm
vlad69366
merci de raspuns VMA! dar totusi nu stie nimeni despre navigatia de la astra(ncrd 1100 am vazut ca se kiama)??? va rog mai multe detalii(ce face, ce apare pe display,niste poze)!
Alec69426
Eu am ncdr 1100. Am mers ceva prin afara cu ea, si am avut ocazia sa o folosesc. Nu am ecran mare, am nu display cat cel normal, numai ca "rezolutia" este mult mai mare. Am loc de vro 8 linii de text cu vam 100 caractere (sau mai multe...
Nu imi arata nici o harta, dar am un patrat de vro 4cm pe 4 care imi arata configuratia urmatoarei intersectii si imi arata calea. De asemenea, sunt si avertizari vocale (in cateva limbi, se poate seta din optiuni) care te ajuta sa nu gresesti drumu.

OFFTOPIC: vma, ce inseamna "sport" ai vre un chip??? si cati caai ai?
vma
nu are nimic la motor, inca smile.gif o sa ii fac cat de curand chip tuning sa o duc la 125CP. Deocamdata e standard la 101CP.
Sport inseamna echipare sport: garda scazuta la sol, suspensii sport H&R, scaune recaro, evacuare modificata (poate aici s-au catiagat cativa caluti), ceasuri sport albe/cromate, elementele de pe consola cromate, volan +cap schimbator viteze din piele, jante aliaj pe 16'', grila motor cu plasa si fara elemente de identificare, pleoape faruri...etc
Alec69426
suuper. Astept si eu de mult sa-mi fac chip tuning (io am inteles k da 127 cai...) Da ai idee daca dupaia nu patineaza ambreiaju. Stiu de la un prieten cu octavia 1.9TDI care din 100cp si-a dusa in 130 k ii patina nashpa la a 1-a...
vma
E un tip in Bucuresti care zice ca face chip tuning pt aproape orice masina. Aici am primit info pentru Loal mea smile.gif http://forum.softpedia.com/index.php?showt...t&p=1179393
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.