Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce parere aveti???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Ovidiu59924
Uleiul de la Castrol SLX LongLife2 expre pt. motoare de vw cat este de bun??? Sau imi recomandati sa bag alt ulei in motor.(Passat TDI din 2003) :wave:
florinm2all
sorry am gresit marca(cand am zis mobile 1) e LiQUI MOLY 5W40
daniel70218
e foarte bun si ala dar iti recomand "mobil 5w/40" :brave:
marius44031
Constructorul spune Castrol.
Am avut un schimb de Aral, am mers cu el in toata perioada de geruri de -20 de grade si la 10.000 de km aveam uleiul sub nivel.Sintetic, bineinteles.
Concluzia pe care am tras-o si recomandarea mea:scrie sub capota castrol, baga castrol 5w special pompe duse si cred ca e solutia cea mai buna. chiar daca zice-se ca mai multe sunt firme mari.Atentie insa de unde i-l iei, asta iti dai seama si dupa pret.
BRAC
E bine sa respecti recomandarea producatorului , pe TDI-uri sunt compatibile uleiurile cu indicativul VW50501 .Pe langa Castrol, Shell are un astfel de ulei special facut pt TDI-uri (chiar asa scrie pe cutie VW TDI-PD)dar era foarte scump din ce stiu eu.In Germania un litru din uleiul asta costa in jur la 900.000 lei.
La noi ,intr-adevar,am vazut ca TDI-urile cu revizia facuta in service VW au Castrol.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.