Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfat la cumpararea unui A4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
ionel42112
Am nevoie de un sfat la cumpararea unui A4.
Un vecin de-al meu isi vinde masina si as dori sa o iau eu. Este un Audi A4 din 98, 1.9TDi, 90 CP, 205.000 km(reali). Masina arata impecabil, are vopsea originala, tabla galvanizata, 2 geamuri electrice, 2 airbag, ABS.
Minusurile ar fi ca nu are AC si e alba. In tara e din 2003 si a facut de atunci aproape 20.000 km. A schimbat recent cureaua de distributie, uleiul si placutele de frana.
Pret fix: 7.000 euro.

Vreau doar sa stiu daca merita sau pretul e prea mare pentru masina.
robert
Poate e buna masina, dar totusi sa-ti iei Audi A4 fara AC...nu stiu daca merita.Daca tot dai 7000 pe o masina,cauta totusi cu aer.E mare lucru.Apoi masina are 8 ani si peste 200.000km.Si astia, stii sigur ca sunt reali?Cum?Si cum e in tara din 2003, ca atunci era obligativitatea Euro 3, si A4 '98 este Euro2.Parerea mea ca nu merita totusi sa o iei.E cam veche, are doar 90cp(nu 110),km destui,fara AC..si alba.Poate te mai interesezi pe piata.
DORU
Alternativa la banii aia:

http://www.autovit.ro/masini/skoda/octavia/

Este din 1998, mai putini km, carte service, AC, 4xgeamuri electrice, mai dotata, vezi anunt (pret 7700 euro neg, motor 1.8i 125CP, culoare alba).
Andrei55037
QUOTE(DORU)
Alternativa la banii aia:

http://www.autovit.ro/masini/skoda/octavia/

Este din 1998, mai putini km, carte service, AC, 4xgeamuri electrice, mai dotata, vezi anunt (pret 7700 euro neg, motor 1.8i 125CP, culoare alba).

In poza cu bordul apare ca ar avea 58000 km ceea ce este suspect de putin pt o masina din 1998.
ionel42112
Eram aproape de o prostie cat mine de mare cu Audi ala. Intre timp am facut un efort financiar si mi-am luat un Renault Laguna din 2002, 1.9dci, 120 CP, dubluclimatronic, 4 geamuri electrice, 8 airbaguri, 115.000 km, cd player, computer de bord, 6 viteze si multe altele. Pret 9.000 euro.
Ce parere aveti?
VECTOR
eu am parerea ca ai facut bine.chiar daca A4 e preferata mea,totusi 8 ani si 200.000km sunt cam mult.plus ca dotarile erau cel putin slabute.
sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de fiecare ban pe care l-ai platit.
DORU
QUOTE(Andrei55037)
QUOTE(DORU)
Alternativa la banii aia:

http://www.autovit.ro/masini/skoda/octavia/

Este din 1998, mai putini km, carte service, AC, 4xgeamuri electrice, mai dotata, vezi anunt (pret 7700 euro neg, motor 1.8i 125CP, culoare alba).

In poza cu bordul apare ca ar avea 58000 km ceea ce este suspect de putin pt o masina din 1998.


Intr-adevar, suspect, insa nu imposibil! Se poate verifica usor cartea service in BD de la dealer...si se mai vad si detalii care la o masina obosita nu pot fi ascunse...pt un ochi antrenat. Doar sa-l ai... biggrin.gif
robert
Ionel ai facut foarte bine.Si eu am o slabiciune pentru Audi,dar in situatia de fata nu se compara.Alta generatie de masini,mult mai dotata.Bine ca nu te-ai "ars"!
lucian67404
a4 1,9 tdi 1998 fara ac :bash: cred ca glumesti ....... culoare alba nu ai probleme.........iar pretul este bunicel :brilsmurf:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.