Help - Search - Members - Calendar
Full Version: instalatia ridicare geamuri usa
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
dan69235
De ceva timp am obsevat ca la apasare pt sa ridig geamul usa geamul iese din gheder dupa care revine si prinde chederul in mod grosolan...
--poate cineva sa ma ajute cu vreo sugestie pt reparatie sau ce componente trebuiesc schimbate ....
trebuie schimbat ghederul?
mararaua elecrica functioneaza normal ..vad
virgil66631
da jos panoul de pe usa si vezi ca macarau este fixata cu nituri iar la tine cel mai probabil s-a rupt un nit sau mai multe.
dan69235
QUOTE(virgil66631)
da jos panoul de pe usa si vezi ca macarau este fixata cu nituri iar la tine cel mai probabil s-a rupt un nit sau mai multe.


da ai dreptate la usa din dreapta erau rupte de fapt largite gaurile

da la asta din stanga sunt intacte ...si tot iese dupa cheder....geamul revine la sfarsitul curse pe marginea usii dar prinde ghederul
nicolae70534
Salut!?!? irgil... ai idee cumva cum se da panoul de usa jos??? pt usile din spate... vreau sa-mi schimb boxele... singur... blink.gif
Andrei59324
Eu am vectra...la mine am avut un surub in maner....in tweeter...tre sa dai masca de plastic jos de la tweetwr daca ai....si mai este unul sau 2 pe partea de jos a usii....dupa care ridici in sus de tapiterie...pe directia de inchidere a geamului....este posibil sa mai fie unul in spatele butonului de deschidere a geamului.Umbla usor cu o surubelnita mica si f bine ascutita.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.