Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema certificat euro I
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Vasile63123
Este vorba de o masina fabricata in Anglia, vara adusa din Italia si momentan inmatriculata in Rep.Moldova cu numere moldovenesti. Nu dispunem de certificatul euro I, dar pot sa fac rost de unul necompletat. Ce avem de facut? Cineva imi zicea sa fac o iesire cu masina in Ungaria si sa-mi stampileze acolo, dar nu stiu ce sa fac pentru ca deja este inmatriculata in Moldova. Please help me.
robert
Si vrei sa te invatam cum sa faci un fals?
eddie
Mda,asta nu prea e subiect de forum....parerea mea
Vasile63123
QUOTE(robert36564)
Si vrei sa te invatam cum sa faci un fals?

Fals? De ce? Masina e proprietatea familiei mele, am primito in cadou de casatorie. Sa o duc inapoi in Italia, sa o vand, sa o rascumpar, apoi sa scot din tara...totul pentru un certificat, ar costa aproape cat ma costa vama. Nu mi se pare drept, ca trebuie sa fac diferite smecherii ca legea tarii nu permite mobilizarea proprietatii private fara sa platesti sume importante pentru care un om de rand lucreaza mult din greu.
TINI
Nu stiu cum faci tu rost de un certificat EUR 1 necompletat pt. ca asta il iei fie de la vinzatorul masinii (in cazul autohouse-ului) fie de la vama(expeditii) din orasul de unde ai cumparat masina.Oricum, pe el trebuie sa ai si stampila vinzatorului (in cazul autohouse-ului) si stampila vamii de unde pleaca masina.Nu stiu cum o sa-ti faca tie cineva acte in Ungaria pt. o masina inmatriculata in Moldova.Succes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.