Help - Search - Members - Calendar
Full Version: turatie ford mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
liviu69189
Va salut pe toti!
Unde sunt mai multe minti, poate iese ceva.
Am un ford mondeo din 2004, 1800 cmc, 116cp. Masina a fost foarte buna (din punctul meu de vedere), asta pana cand am avut cu ea un accident stupid: la o intersectie nedirijata, o tipa cu un opel astra, nu mi-a acordat prioritae si ...buf. Eu mi-m lovit masina frontal. Soc destul de mare pentru ca mi-au sarit airbag-urile si a fost facuta praf in fata.Am facut-o pe casco la romcar, tinichigeria si geometria au iesit super, dar a ramas urmatoarea problema: merge turata. Mai exact, atunci cand opresc masina pe loc (fara a opri motorul, de ex. la un semafor), scade turatia pana la 900rpm dupa care creste pana la 1500-2000rpm, dupa care revine la normal. Fenomenul se repeta la fiecare oprire. Ford-ul e in service si mecanicii nu-i dau de cap. explictia lor ar fi ca trage aer fals pe undeva. E posibil chiar pe galerie. Cineva dintre cei de pe aici, mai cu experienta in masini, are vreo idee? Fac cinste pentru un sfat destept. Pe bune.
Multam mult.
Florin67056
Meseriashii au verificart cablul de acceleratie? Sau poate ti s-a busit ceva la soft si/sau calc. Doar a fost un soc destul de mare, nu? Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.