Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Kia
gratian
Ce parere aveti de Kia?Kia Shuma2 e o masina de calitate?
G e o r g e
iti spun atat doar: o vecina de-a mea si-a cumparat kia shuma. masina a venit cu un plus de 4 amortizoare "cadou", pana a iesit din garantie a schimbat nu 4 ci 8, ultimele 4 pe cheltuiala ei pt ca nu fac obiectul garantiei. la 100 000 km , motorul a fost refacut. cred ca am zis destul.
Rai
Parerile sunt diferite cunosc cunostite care au Kia unii sunt ff multumiti si nu au costat cine stie ce altii au acum masina vietii nu stiu cum sa scape de ea.Mai bine HYUNDAI sau o Japoneza masinile nu au pachetele ostice ca cele europene si la conditile de romania se strica repede mai ales amortizoarele.Eu unul nu as lua dar poti sa incerci.
vivian
Vorbim de KIA dar sa nu o asociem Calitatii ! Ce garantie are? Sunt incluse si amortizoarele?
madalina
Doar ca informatie: la SIAB am fost de doua ori, o data dimineata luni sau marti si in ultima zi! La cea de-a doua vizita era superaglomerat peste tot, numai la un stand nu vedeai pe nimeni absolut: Kia.
Dragos4
Eu am auzit despre Kia ca a primit la nu stiu ce decernare, premiul, diploma, documentul prin care rezulta ca au realizat cea mai slaba masina din lume, raport pret calitate. Totodata, am un prieten care si-a luat Kia Sportage cand au aparut prima data pe piata la noi, si a spus ca nu trage deloc, adica pentru o o masina straina e Jalnica! Era disperat, si a vandut-o nici in doua luni.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-01-23 20:39 ]
adi45619
Kia Shuma II arata bine ca design. Am luat una in decembrie la 23.000 km si am facut 9000 km pana acum, adica in 4 luni. Nu s-a stricat nimic pana acum. In afara de un beculetz de pozitie dar asta nu se pune.
Alex82770
Stie cineva unde este reprezentanta Kia in Timisoara?
Alex82770
Am gasit: Str. Simion Barnutiu nr.54A, tel.247444
Alex89808
QUOTE(Dragos4)
Eu am auzit despre Kia ca a primit la nu stiu ce decernare, premiul, diploma, documentul prin care rezulta ca au realizat cea mai slaba masina din lume, raport pret calitate. Totodata, am un prieten care si-a luat Kia Sportage cand au aparut prima data pe piata la noi, si a spus ca nu trage deloc, adica pentru o o masina straina e Jalnica! Era disperat, si a vandut-o nici in doua luni.<BR><BR><font size=-1>[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-01-23 20:39 ]</font>

am auzit si eu ca mercedes se lasa de masini si se apuca de biciclete =)))) .... auzi: "si a spus ca nu trage deloc, adica pentru o o masina straina e Jalnica!" hahahaha ..... daca e masina straina tu vrei sa aiba 150 de cp? poate avea motorul mic ... nu toate msinile straine au motoarele mari....si sa stii ca raportul pret/ calitate este chiar bun!
cum poti sa spui ca a luat kia "premiul" pentru cea mai slaba masina din LUME? sa nu-mi spui ca dacia a intrecut-o pe kia!!! vad ca nu prea stii ce scrii asa ca mai bine ....
valentin96447
sunt proprietar de sportage de aproape o luna. sunt multumit de masina, deocamdata, dar am o problema. mi s-a furat stergatorul din spate. am batut bucurestiul 2 zile si degeaba. am fost la benzinarii, carefour, selgros, metro si la sediul cel mare din baneasa si nu am gasit. stie cineva cum fac rost de unul? fara sa il fur de alta masina, fireste. multumesc.
valentin96447
sunt proprietar de sportage de aproape o luna. sunt multumit de masina, deocamdata, dar am o problema. mi s-a furat stergatorul din spate. am batut bucurestiul 2 zile si degeaba. am fost la benzinarii, carefour, selgros, metro si la sediul cel mare din baneasa si nu am gasit. stie cineva cum fac rost de unul? fara sa il fur de alta masina, fireste. multumesc.
Alex89808
QUOTE(valentin96447)
sunt proprietar de sportage de aproape o luna. sunt multumit de masina, deocamdata, dar am o problema. mi s-a furat stergatorul din spate. am batut bucurestiul 2 zile si degeaba. am fost la benzinarii, carefour, selgros, metro si la sediul cel mare din baneasa si nu am gasit. stie cineva cum fac rost de unul? fara sa il fur de alta masina, fireste. multumesc.

se gasesc cate vrei in targ (autovit), duminica, ...gasesti sigur!
valentin96447
multumesc foarte mult. incerc duminica. intre timp am gasit un stergator de sportage spate, dar pt modelul vechi si este prea mare. la showroom-ul din baneasa am dat comanda. dar dureaza vreo luna pana aduc. nu-i inteleg, de ce nu pot sa aduca piese in cantitate limitata pe stoc?
Ciprian92033
QUOTE(Dragos4)
Eu am auzit despre Kia ca a primit la nu stiu ce decernare, premiul, diploma, documentul prin care rezulta ca au realizat cea mai slaba masina din lume, raport pret calitate. Totodata, am un prieten care si-a luat Kia Sportage cand au aparut prima data pe piata la noi, si a spus ca nu trage deloc, adica pentru o o masina straina e Jalnica! Era disperat, si a vandut-o nici in doua luni.<BR><BR><font size=-1>[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2004-01-23 20:39 ]</font>


Dragos tata, tu esti "plimbaret"rau!!!!! Despre ce model vorbesti?
Kia Sportage a prietenului tau nu "trage" pentru ca dispozitivul situat intre volan si scaun nu stie sa apese pe pedala atunci cand trebuie!!!!
Urcate tu intr-un Sportage si mai vorbim!
adrian97902
:wave: SALUTARE LA TOATA LUMEA ! BINE V-AM GASIT !
SPER CA DE AZI INAINTE ,SA VA POT AJUTA=PRIN RASPUNSURI PERTINENTE SI NU NUMAI= PE TOTI CEI CARE DETINETI SAU DORITI SA VA ACHIZITIONATI UN AUTOTURISM MARCA "KIA".
RASPUND CU PLACERE LA ORICE INTREBARE LEGATA DE AUTURISMELE KIA.

Incep prin a raspunde la aceasta afirmatie "SPORTAGE NU TRAGE" ,"Totodata, am un prieten care si-a luat Kia Sportage cand au aparut prima data pe piata la noi, si a spus ca nu trage deloc, adica pentru o o masina straina e Jalnica! Era disperat, si a vandut-o nici in doua luni""
Hai sa vorbim concret:
-ce an de fabricatie
-despre ce tip de motorizare este vorba
-cati cai putere
-ce tip de tractiune
-cu ce alta marca de masina a fost comparata
---SI CEVA FOARTE IMPORTANT !!!
VORBITI(SCRIETI) DOAR IN CUNOSTINTA DE CAUZA !!! DE AUZIT AUZIM TOTI DE TOATE etc. :clapping:
T98740
Adrian, ajuta-ma te rog, ma gandesc sa cumpar o Kia Schuma de la o cunostinta si as vrea sa cer sfatul cuiva care se pricepe la aceasta marca. E o marca relativ rara pe la noi si mi-ar placea sa apelez la tine.

As vrea doar un raspuns direct la cateva intrebari, really short. Da-mi te rog date de contact, preferabil un telefon pe
tudor.montescu @ gmail.com
sau un sms la 0744 318 359
si te voi cauta eu.

Mersi mult!
Andrei78289
Numele meu este Andrei si lucrez in cadrul companiei Kia RomAuto, am sa incersc sa va raspund la toate intrebarile pe care le aveti.
Va multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.