Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cutie automata A-640 de pe Chrysler Voyager (1991-1995)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chrysler
lucian68378
Stie cineva cu ce cutie manuala se poate inlocui cutia automata de pe Chrysler voyager,adaptare, modificare,data fiind fiabilitatea scazuta a acestora.Multaumesc
John74900
Chrysler-ul Voyager de Generatia a 3-a (1991-1995) are, din cate stiu eu, pentru motorizarea de baza (motorul "K" - varianta 2.5 L) si o transmisie manuala cu 5 trepte.
Ca transmisii automate, erau variante cu 3 trepte (denumiri interne Chrysler: A413 A670), precum si (destul de renumita) transmisie automata cu 4 trepte, A604 (nu A640). Cutia A604 - supranumita si "UltraDrive" - pe care o poseda masina ta a fost produsa de prin 1989 pana in zilele noastre, si echipeaza o multime de alte modele de Chrysler, inclusiv Stratus. Deci trebuie sa existe ca piesa de schimb la service.
Sunt chiar asa lipsite de fiabilitate cutiile astea ? Ce simptome ai avut ?
Din moment ce a existat o varianta echipata cu transmisie manuala pentru Voyager-ul tau, cred ca vreun service ti-o poate aduce - e drept ca au trecut niste ani. Totusi, americanii nu schimba cutiile cu anii, deci vei putea sa o gasesti. Asta daca ai motorul 4L de 2.5L, la varianta V6 nu cred ca vei gasi.
Ti-am trimis si o poza cu codul cutiilor - dar cred ca am gasit doar de cutii automate (doar ii stii pe americani ce prefera).
Good Luck.
chryslerbob
salut omule daca nu ai gasit cutie te anunt ca am eu una automatika este de pe un chrysler gts 2,5 din 1992.nu stiu ce cod are ptr ca o am la garaj.daca iti este de folos da-mi un semn 0768555188 si ne intelegem. thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.