Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dezaburire parbriz Golf 4
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
mihai69027
Am si eu o problema ,nu se dezabureste parbrizul si geamurile laterale calumea la un golf 4
De cateva zile am observat cand dau drumul la caldura ca iasa la inceput si niste aburi prin gurile de aerisire.Banuiesc ca radiatorul de caldura e spart.
Se poate repara cu vreo solutie ?Unde in bord este situat radiatorul?Banuiesc ca nu e simplu sa ajungi la el.
Ovidiu67601
Mihai, primul lucru care trebuie verificat in astfel de situatii este filtrul de polen.Schimba-l, si daca problema persista, incearca sa contactezi un service.
Ovidiu67601
Ai verificat nivelul lichidului de racire?este sub minim?daca da,atunci chiar ai o problema.
TLS-09
Daca ies aburi este foarte posibil sa fie perforat sistemul de racire/incalzire. In mod normal aburii nu se justifica in alt mod. De fapt instalatia ta daca este perforata mareste gradul de umiditate din interior, din habitacl, astfel incat dezaburirea este imposibila. Verifica instalatia sa nu aiba pierderi de lichid si vezi daca nu s-a fisurat radiatorul de incalzire.
mihai69027
Cum sa ajung la radiatorul de caldura??AM auzit ca e undeva prin bord
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.