Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cat acopera?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Vasile63123
Buna. Am RCA la Asitrans si sunt tare curios si ma framanta oare cat plateste pentru o Dacia 1988 stare buna fara rugini. Am lovit masina respectiva in spate stanga( aripa, bara, stop, masca spate), pingand intr-un corp masiv, ca urmare este avariata si aripa dreapta fata, bara, semnalizorul si ochelarul de faruri. La infoline nu-mi ziceau nimic concret. Stie cineva cat este plafonul la o dacie de 18 ani? Sper din tot sufletul sa iasa din asigurare si sa nu mai trebuiasca completat.
florin55503
pai daca tu ai intrat nu o sa iti dea mici un ban. RCA-ul acopera daunele pe care tu le provoci altei masini. iti trebuia casco
Vasile63123
Nu pentru daunele masinii mele intrebam, ci pentru daunele daciei lovit de mine. La urma am aflat ca asigurarea plateste 13 millioane, care la daciaservice acopera doar jumatate din paguba. M-am inteles cu pagubitul ca prin deviz scoate banii si mergem la un mic particular, care ne rezolva si cu atata.
Vasile63123
Apropo, pentru o dacie mai vechi de 9 ani, se face casco? Si cu cat? Poate merita mai bine decat Rca-ul.
paun-3
daca pt o dacie din 1988 pt reparatii se ofera 13 mil, e suuuuper.
mie mi-a lovit unu dacia din 1996 in parcare si e dauna totala, iar tipu de la asirom a zis ca ei dau intre 14-16mil maxim. in concluzie am avut masina si-mi cumpar bicicleta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.