Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motorina Mondeo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Florin67056
Ce tip de motorina bagati?
Eu alimentez cu Euro Diesel cu aditiv P3, dar ma gandesc serios sa alimentez cu Euro 5.
Florin48340
Eu alimentez numai de la MAL si OMV si nu am avut probleme pana acum. Am bagat si Euro 5 si Alpin. Sunt OK!. Am un prieten care a bagat de la MAL din Pitesti si a mai mers doar 500-1000 m si i s-a oprit motorul..... avea apa sau ceva de genul asta.
sergiutruta
Eu alimentez doar cu OMV Alpine (Euro 5 in celelalte anotimpuri) si ocazional cu EVO de la MOL.
sorin63997
Eu bag orice de la E3 in sus... la mers de zi cu zi nu simt vreo diferenta, in schimb asta vara cu euro 3 de la Rompetrol fugeam cu 235 (asa arata acul) iar cu orice de la Petrom 3 sau4 nu sarea de 230... Dar tinand cont de faptul ca orice benzinarie ar fi, tot romani lucreaza, e posibil sa fie apa in Euro5. Nimic nu ma mira!
Florin67056
Se pare k motorina euro 5 pe langa faptul k are are un continut scazut de sulf(dar asta nu e o problema) mai are si continut scazut de aromate policiclice. Sunt curios chestia cu aromatele astea nu dauneaza motorului?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.