Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cauze zgomote ciudate Cielo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
gabi63320
Va anunt, ca dupa indelungi cautari am mai descoperit o sursa importanta de trancaneala deranjanta la Cielo. Este vorba de suportul de cric si chei care este facut din polistiren si care in contact cu caroseria face un zgomot de zici ca ai nuci in portbagaj. In sfarsit am scapat de el. Mai caut solutii pentru amortizarea zgomotelor facute de plasticele din bord, mai ales de torpedou si fantele de aer. Si inca ceva, stopul spate atinge luneta uneori, trebuie pus ceva pentru amortizare.
E bine sa redescoperi silentiozitatea la masina ta, incepi sa o reconsideri.
Cristi32424
La torpedou, daca e vorba de vibratia usitzei, lipeste-i pe marginea interioara de-o parte si de alta a zavorului, cate o banda (gen purfix) de grosime 3-4 mm... Inchiderea nu se face prin trantire ci prin apropiere usoara si apasare cu fermitate!
Felix60549
O tb. buna chestia cu bordul. Pe asa nu o stiam. La celelalte componente de plastic care vin in contact cu caroseria, inclusiv la tapiteria de la usi, am pus silicon transparent ca doar nu desfaci toaa ziua acolo! Si culmea, nu mai scartie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.