Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skkoda Octavia II, prima masina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
serban65978
Salutare ! :angel:
Dupa o indelunga si grea perioada de cautare am reusit sa achizitionez o Skoda Octavia II, 1.6, 102 CP, ambiente, dotari optionale :
-pachet drumuri grele,
-proiectoare de ceata,
-jumbo box,
-alarma.
- fara ESP bicycle.gif
Initial ma gandisem la mai multe optionale, dar nu a fost sa fie...banii !!
Masina imi vine in 10 zile, este prima mea masina pana la ea nu am mai condus decat un matiz de firma.
Atept sfaturi de la voi in legatura cu aceasta masina si ma refer aici la rodaj in primul rand. Tot ce considerati ca este necesar sa aflu, va rog sa butonati aici. :argue:
M-ar interesa si un sistem audio mai performant, eventual si volanul imbracat in piele...dar mai vorbim! :boxing:
Multumesc. :bandit:
TLS-09
Referitor la rodaj urmeaza sa primesti un manual al masinii si daca respecti tot ceea ce scrie acolo nu o sa ai probleme. In plus vezi ca s-a mai scris pe forum despre rodaj, da un search....
Nu te astepta ca motorul sa-si "dea drumul" imediat ci abaia dupa 15-20.000 Km. Dupa aceea va fi doar placerea de a conduce....
La sisteme audio nu ma bag ca nu ma pricep.
S-o stapanesti sanator si fara evenimente(neplacute desigur).
Cand vine ud-o din belsug ca alfel nu te tine. beer.gif
Felicitari!
DORU
Completare la raspunsul anterior: viziteaza topicurile de profil din sectiunea "Tuning - chipuri, kituri, audio". Fuscobal va fi incantat sa te ajute cu sfaturi!
serban65978
salutare !!
De doua zile mi-a venit si mie masina, pana acum e super. Inca mai sunt in perioada de acomodare, doar ce am cobarat din matiz...Masina este foarte silentioasa, toti prietenii mei au ramas impresionati asa incat am toate motivele sa fiu mandru de ea. Sper sa ma descurc cu rodajul si sa fie totul bine .
ne mai auzim !
Florin67354
cat te-a costat?
serban65978
16.000 E
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.