Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua Albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Ionut45405
In curand si la noi!
Ionut45405
Si bordul
C Z R
Sal Ionut deja am semnalat ca a aparut noul albeea, dar nu deschisesem topic, asa ca bravo smile.gif mie unul chiar imi place parca e altceva, arata mai bine din fata cu farurile alea, din spate nu prea vad schimbarea, in interior e alt bord, si parca mai multa finete si eleganta a materialelor si finisarilor, ca motorizari sunt cele de 1,2 si 60 cp, 1,2 16V cu 80 cp, 1,6 16V 103 cp benzinare si cel de 1,3 si 70cp diesel, a mai era ceva este mai scump decat albeea actual(sau asa o fi politica statului turc?), asa ca.... :angel:
Ciprian65370
Noul Fiat Siena. Se produce in Brazilia. Fain.
[img]http://www.fiat.com.br/br/monteseucarro/pop_album.jsp?grupoIndex=1&idModelo=176&idAlbum=72&pageIndex=2[/img]
Ionut45405
Ala se produce mai de demult, asta e produsa in TR. Stiu ca va fi importata cu motor de 1.4 si probabil 1.3 Multijet ! Spatele e identic, difera botul si - mare imbunatatire dupa mine - bordul (atat ca aduce a Logan...) !
ar120cp
Doamne, ce volan oribil are.. :puke:
RaduZRP
Din ce vad eu, bordul e imprumutat in mare parte de la Fiat Stilo, inclusiv volanul. Farurile fata imprumutate de la Fiat Punto. In rest e o aparitie draguta.
radu66490
taaaaare urata
eddie
Mie imi place,arata chiar bine.
Radu69537
si mie imi place...e ceva mai stilizat decat cel vechi, dar parca volanul vechi era mai cool...are cineva idee cam cu cat o sa fie mai scump dieselul?
Ionut45405
QUOTE(RaduZRP)
Din ce vad eu, bordul e imprumutat in mare parte de la Fiat Stilo, inclusiv volanul. Farurile fata imprumutate de la Fiat Punto. In rest e o aparitie draguta.

Seamana dar nu rasare...
Pret la Diesel inca nu.
Iulian HondaFan
si mie imi place cum arata fata. dar nu stiu cum e restul.
r4mp
QUOTE(RaduZRP)
Din ce vad eu, bordul e imprumutat in mare parte de la Fiat Stilo, inclusiv volanul. Farurile fata imprumutate de la Fiat Punto. In rest e o aparitie draguta.


blink.gif n`are nici o treaba cu stilo! si are fundu cam mare + roti mici .... pe langa faptul ca se vede urat, da impresia de masina instabila.. :bandit:
Razvan63327
Ti se pare instabila dar Albea e o masina foarte stabila si asta itzi zic sigur ca am avut pasat si chiar daca o sa radeti Albea mi se pare mai stabila.
Stanean75862
De ce sunteti rai cu noua albeea??? mie, personal imi place la nebunie...si-apoi pretul cred ca face diferenta. la 10700 DDP ai tot ce vrei, culoare metalizata, ABS, AC Cdmp3, bord bicolor. La mine in targ e expusa una. Chiar arata bine...O masina de familie excelenta, si in plus 3 ani garantie...
Stanean75862
Cineva vorbea de Siena, dar io zic totusi ca este sedanul lui Palio...
Radu69537
si mie imi place noul albea. ma bucur tare mult ca i-au pus computer de bord, un mare minus la albea star, iar bordul mi se pare mai frumos decat la star. o alta imbunatatire eu zic ca e si motorul, datorita cilindreei un pic marite si a consumului ceva mai redus
Ionut45405
QUOTE(Stanean75862)
Cineva vorbea de Siena, dar io zic totusi ca este sedanul lui Palio...

Siena + Palio se fac in Brazilia iar Albea in Turcia. in rest e aceeasi masina.
Stanean75862
QUOTE(Ionut45405)
QUOTE(Stanean75862)
Cineva vorbea de Siena, dar io zic totusi ca este sedanul lui Palio...

Siena + Palio se fac in Brazilia iar Albea in Turcia. in rest e aceeasi masina.


Aceeasi masina =aceeasi masina!!! Cum poti compara Palio cu Albeea, chiar nu sunt diferente, decat producatorul??? uitati-va dvs din lateral! Surpriza.. o usa in plus....un zgomot interior in plus!!!
Ionut45405
Palio cu 4 (mai bine zis 5) usi n-ai vazut? Este ca la Clio/Clio Symbol, aceeasi Marie cu alta palarie!
Stanean75862
De ce vreti sa ne certam? Suntem aici pentru informare. cearta nu isi are locul.
Mai am o saptamana, si voi fi posesorul unei Albea. Buna, proasta, mie imi place tare mult, desi cand am inceput studiile de piata, am inceput cu Clio 3, cam scumpa, Fiesta - garantie ciudata, Astra Optima - garantie practic inexistenta. Asa ca dupa ce am vazut certificatele de garantie la toate astea, singura masina ramane Albea. Era sa uit, la pejo 206 m-a inervat dealerul la culme.
In rest toate bune si conduceti cat mai incet, ca mai suntem si noi.
Va pup pe toti!!!
eddie
Stai linistit ca nu te certi cu nimeni !
Sa stapanesti sanatos noua masina la care te-ai hotarat,fara probleme majore si sa auzim numai de bine ! :wave:
Radu69537
si e iti urez acelasi lucru, sa stapanesti cuplacere noua masina si sa te bucuri de ea din plin!
Stanean75862
Au trecut 6 zile si nu am ridiat masina, desi am platit-o integral, este pe stoc, exact ce am cautat, dar inca mai sta la Autoitalia...Trebuia livrata vineri pe 9 dar nu au fost gata actele vamale. Autoitalia le are in custodie. Sper luni.
Toate bune
andrei80377
tocmai am dat si eu avansul azi, si imi vine...la jumatatea lui august! blink.gif
Poate stie cineva sa-mi spuna ce dimensiune au alea pentru boxe, ca nu vreau sa dau 290E pt casetofonul din fabrica, imi pun eu muzica!
Stanean75862
Albea nu are radiocastofon.... are radiocd, dar nu stie mp3 citeste cd audio, chiar si RW, dar eu nu am reusit sa vad pe displayul tagurile melodiilor... poate nu le face Nero cum trebuie.. cei 290E sunt, mai mult ca sigur fara tva. dar crede-ma eu pe supernova mea am avut un cass Sony, 4x45W, cu pateu boxe explode, si doua tweetere tot sony...se auzeau beton, dar nici cu sistemul din albea nu mi-e rusine...desi se vede doar magnetul difuzoarelor de sub luneta si e mic de tot...dar cutia e mare de tot (porbagajul). Si apoi nu stiu cum o sa-l potrivesti in bord....
andrei80377
ma rog..radiocasetofon, radiocd sau ce o fi..vroiam sa stiu dimensiunile boxelor pe care le pot pune, daca stie cineva, sa ma orientez din timp. Din cate stiu eu (daca ma insel, va rog sa ma iertati) cu banii pe care ii dau sa-mi puna casetofonul din fabrica, imi iau ceva mai bun, sau daca e nevoie, chiar dau mai multi bani, ca imi place sa se auda bassul de afara :wave:
Asa ca daca a trecut cineva prin asta, il rog sa imi dea un raspuns! Thanks
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.