Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PARERI JL AUDIO
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
Centaurus
AS VREA SA AFLU SI EU CATEVA PARERI DESPRE PRODUSELE JL.
Fuscobal
Ce anume te intereseaza de la ei ?
Andrei Suzuki
Ai o lista de preturi,ceva?Pt amplifuri si sub-uri? Poate reusesc sa imi dau si eu janghina aia si sa iau un JL.
Fuscobal
Andrei, mergi la Wzards langa IDM si vorbeste cu ei pentru preturi !
Centaurus
nu am o lista de preturi. pe mine ma intereseaza parerile celor care au sau care au avut jl pe masini (se merita sau nu sa iti pui).
Andrei Suzuki
Asteapta sa iti raspunda Fuscobal ca el are.
Fuscobal
Pai...am raspuns deja...cu o alta intrebare !
Centaurus
Am fost ieri la IDM si mi-au dat o lista de preturi:ex. un suboower care scoate 250W RMS costa cam 350RON(fara TVA), o statie care sa duca subwoofer -ul 650RON(fara TVA), o incinta pentru Sub. 140RON..Pentru configuratia asta plus cablaraie si montaj au zis ca ma costa cam 16-17mil.lei.Cum credeti ca sunt preturile ?
Orice statie care trebuie sa duca mai mult de 250W sare de 1000RON..
Boxele cele mai ieftine 300RON perechea.
Vlad6
eu mi-am luat o statie cu urmatoarea configuratie:

QUOTE
Pioneer Mono Subwoofer Amplifier (GM7100M)
PIO GM7100M
• 250 watts x 1 at 4 ohms
• Selectable bass boost • Subwoofer amplifier
• Speaker-level inputs


insa este dedicata subwoofer-ului, boxele fata/spate sunt amplificate separat

Legat de costuri eu am dat 160 USD pe ea
Fuscobal
Cam multicel pentru puterea aia ! Subwooferele JL sunt dintre cele mai bune din lume dar...ne referim la gamele de varf W6 & 7, nu la cele de jos. Si alea suna bine dar...nu suficient cat sa merite 17mil numai o statie si un sub. Eu zic asa : Ia subwooferul care-ti place (pune-i pe ei sa-ti faca si cutia > nu ar trebui sa te coste peste 1.5mil cutia), ia si o statie JL sau...mai am eu o alternativa pentru tine....dupa care te trimit eu unde iesi mai ieftin cu cablaraia si montajul !
Centaurus
Fuscobal tu zici sa-mi cumpar subwoofer-ul, statia si cutia de la ei si pe urma sa le montez in alta parte...Cele trei fac in jur de 13-14mil lei fara montaj si cablaraie.Ies mai ieftin de 3 mil(dif. pana la 17 mil.) cu montatul si cablaraia in alta parte ?
Alex-F1
Bineinteles ca iesi mai ieftin cu montarea la un meseriash "particular", ala daca stie meserie, in 2 ore nu are ce face si asta singur, iar cei de la firma poate lucreaza 2-3 oameni si-ti iau peste 3 milioane pt. o ora de lucru... :wtf: :minigun: ....made in Romania :romania: Pe de alta parte s-ar putea sa ai neplacuta surpriza sa-ti spuna ca daca nu le montezi tot la ei, nu vor putea sa-ti dea garantie.... :boxing: ....si la asa suma data pe statie + sub....ar cam trebui sa ai macar garantie....ca altfel....esti fiul ploii....cu sculele din ziua de azi....made in China...nu se stie niciodata!!!! Tu decizi... Bafta! :wave:
Centaurus
Ai dreptate Alex-F1, cam tot ce gasesti la noi sunt made in China, asa ca m-am decis sa imi aduca un prieten niste scule din Germania(unde sunt mai ieftine si originale) si pe urma sa le montez in tara la un pret rezonabil.Cei de la JL iti dau garantie 3 ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.