Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Nubira II Euro 3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Cristi32424
Am auzit tot felul de povesti despre consumul in oras la Nubira II. Poate cineva sa spuna clar daca sare de 11 l/100?

P.S. Vinde un prieten Cielo GLE/AC fabricat in 1997, singurul proprietar, achizitionat in oct. 1998, 55'000 km, stare foarte buna (nelovit, neruginit), bine intretinut, CAT FACE (pret minim/maxim)?
Paul5
salut,am o Nubira II Wagon din 2004.Iti spun foarte clar: 12-13l/100km in oras daca te dai la ea , mergi distante scurte iarna sau mergi cu aerul pus vara.Mult succes!
Felix60549
@Cristi

Daca stii sigur ca are doar 55000 pret min=4300 pret max 4700.
Depinde cat este de intretinut si ce mai are in afara de dotarile de fabrica( un mp3, o janta aliaj, un tuning usor etc.)
Daca are si GPL undeva la min.4600 max.4900.
Eu stiu ce inseamna sa muncesti la o masina, sa investesti. Tocmai de aceea ti-am dat acele preturi, deoarece unora sigur li s-ar parea mult!
James Kilowatt
Eu am Nubira cu motor de 2L si imi ia 12% pe GAZ. E drept, nu e traficul ca in Bucuresti. Cred ca una cu motor de 1.6 si cu o instalatie GPL performanta (secventiala) ar putea fi mult mai economica.
Eu sunt multumit de a mea, parerea mea ca-si face banii, si merita pusa pe GPL.

Preturi la Daewoo pe aici mai bine nu dau, ca risc sa va oftic smile.gif Sau hai sa dau :

Nubira mea - 3800

http://cgi.befr.ebay.be/DAEWOO-Lanos-1-3i-...1QQcmdZViewItem

http://www.autoscout24.be/fr-be/detail.asp...amp;id=59471030
Cristi32424
Va multumesc pentru raspunsuri. Nubira II care se comercializeaza acum au motoare de 1.6 l/104 CP/145Nm. Ma bate gandul sa-mi cumpar ptr. ca la banii astia (10'400 EUR) si ~10$/ora in service nu vad altceva mai interesant pe piata.
lucian14
pretul e cam mare la nexia aia sa fiu sincer tongue.gif la noi o gasesti si mai noua de 1997 la 3500 euro biggrin.gif
James Kilowatt
Si automata, si climatizata, si cu km mai putini?
Pai trebuia sa-i spui amicului Cristi mai devreme, el se asteapta la minim 4300... biggrin.gif Oricum, noroc ca s-a hotarat la Nubira biggrin.gif

@Cristi
Gandeste-te la varianta cu GPL-ul bagat din fabrica, daca mergi mult. Instalatiile vandute la noi sunt destul de bune, cu injectie secventiala si mergand civilizat se pot scoate sub 8%, din cate am inteles de la alti proprietari. Cred ca e mai sigur sa o iei direct cu GPL din fabrica, ca sa ai si garantie, decat sa-l instalezi dupa la cine stie ce SRL.
Cristi32424
Cineva da 4350 EUR. Cred ca cele care se dau cu 3500 EUR nu sunt chiar in regula!
James Kilowatt
La ce te referi, la ce-am spus eu, sau Lucian?

Pe aici, Daewoo are pret foarte scazut. Probabil, imagine proasta. Nexia (Cielo) poate fi gasita si sub 2000€, cu 70-80.000km. Nici Hyundai nu sta mai bine, pony/excel de prin 98-99 e 2500€.
La 4500 gasesti deja Lanos, Accent sau Nubira Euro3, dupa 2001.

Tocmai de asta se pusese problema daca nu poate fi inmatriculata una adusa din afara ca "piese de schimb" pe actele uneia distruse in Ro...
Cristi32424
Stii cum e, pretul il face piata. In Belgia este altceva ptr. ca este alta oferta si alta cerere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.