Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tremurat volan Mondeo TDDI 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Gabriel67288
SAlut

mi-am luat de curand un Mondeo Ghia TDDI 115 CP din 2001 si la viteza scazuta are un tremurat la volan. Ideea e ca la viteza mare nu se mai simte nimic - i-am dat si 180 km/h si merge impecabil.

Acum eu nu ma pricep dar nu stiu daca e normal acest tremurat.

Astept sfaturi cu ce credeti ca ar fi...

Merci
danmatyas
e normal, eu am mondeo si nu vibreaza.Echilibreaza in primu rand rotile.Poate fi de acolo problema.Doamne fereste sa fie caseta de directie.
Dacian62586
Dupa parerea mea:

- ori de la cauciucuri neechilibrate
- ori de la frana, am patit la fel dar pe un ford siera
Florin67056
Si eu am patit-o dar imi vibra d p la 80 km/h. Mergi la echilibrat. Gropile din tara asta sunt absolut criminale. Dak esti pe 16" scapi cu max 30 d ron.Bafta:) Dak ai avea pb la caseta d directie ar trebuie sa simti vibratia si la viteze mai mari
Ghita A.
Si eu am patit treaba asta, mi-am luat masina in vara si avea un joc mic la volan, dar il avea si era enervant. Am fost sa-mi verific rotile (am jante de aluminiupe 16) si problema era ca de la cine am luat-o probabil ca a dat cu ea intr-o groapa mai maricica, pt ca erau lovite jantele fata. Le-au reparat baietii, dup-aia echilibrat si gata cu jocul. toata chestia m-a costat 40 Ron.
Gabriel67288
maine ma duc la echilibrat ..ca multe lume mi-a zis asta...merci

genti am de 16" aliaj...

la viteze mari nu are nici un pic de joc....asta e si ideea ca ingheata volanul...merge excelent in rest..numai in oras la viteze mici are tremuratul

sa vad dupa echilibrat..ca daca mai face e de rau...
Gabi55712
gata...era de la echilibrat...acum e perfect..

cred ca trebuie sa am mai mare grija cu toate gropile astea din Bucuresti ca daca nu incep sa mai schimb pe la bucsi, etc..
danmatyas
ai grija la gropi, sunt sensibile bucsele bara stabilizatoare si bieletele...bafta, ai ai grija cum circuli smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.