Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum pot circula cu o masina din Germania?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Honey68045
Vin si eu pe acest forum sa ridic o problema... Vreau sa achizitionez o masina din Germania, ceva din 96-00. Ideea e ca vreau sa o las cu numere de Germania, ca sa evit pentru moment inmatricularea din Romania. Problema e ca nu stiu exact cum si daca pot rezolva aceasta problema.
Adica... Pot cumpara de acolo masina direct pe numele meu si sa pot circula cum vreau si unde vreau cu ea? Pot sa-mi fac acolo rezidenta si sa cumpar masina? Trebuie sa cumpar masina pe numele altei persoane care sta in Germania?
Care sunt procedurile ce trebuie urmate pentru rezolvarea acestei probleme.
Multumesc!

PS. Sper sa nu se supere moderatorii pe mine pentru acest post. Stiu ca mai sunt topicuri similare pe acest forum, dar nu am reusit sa gasesc un raspuns concret la problema mea.
madalina
raspunsul concret l-a intrbarea ta exista deja in Forum: in Romania poti circula, indiferent daca esti cetatean roman sau strain, cu o maisna inmatriculata in alta tasra maxcim 90 zile, in total.

Pana acum legea permitaea sa circuli cu masina nelimitat, ins anu mai mult de 90 dezile continuu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.