Help - Search - Members - Calendar
Full Version: service Autonet
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Nounou
Am dus masina (Matiz) in service la Autonet pentru reparatia ambelor portiere dreapta avariate in urma unui incident in parcare. Aceasta era singura problema a masinii, in rest totul ok. Dupa o saptamana masina e gata, plec cu ea din service, era inchisa din cheie ... acasa constat ca nu merge inchiderea centralizata decat pe stanga fata, restul usilor nu. Ma intorc azi la Autonet, se face constatarea: actuator ars! Se remediaza pe cheltuiala clientului! Ei spun ca nu e vina lor, ca ei au lucrat numai pe dreapta ...
Ce e de facut in acest caz? Nu e nici o indoiala ca inchiderea centralizata mergea la intrarea pe poarta service-ului, la iesire nu!
pretorian
daca nu ai observat la iesirea din service acum nu prea mai poti face ceva biggrin.gif
MEKANIX67361
Sincer nu stiu ce sa zic dar eu din cate stiu astia nu prea fac figuri.
Nu tin cu ei dar poate fi si factorul intamplare!
Draghici35200
Am dus si eu o super nova acolo sa o repar pe casco. Am avut o usa pe dreapta de inlocuit cu una noua si de vopsit bineinteles. Am stat 3 sapt . dupa ei cu telefoane aproape in fiecare zi. Masina a stat in praf si era super murdara pe dinauntru si mi-au promis ca mi-o curata. Cana m-am dus sa o iau era si mai murdara. I-am intrebat de ce nu mi-au curatat-o si mi-au spus ca nu le merge aspiratorul. Am plecat in bataie de joc de acolo ca sa constat acasa ca nu mergea inchiderea pe usa schimbata. Recomand celor care vor sa isi repare masina sa evite acest service. Este neserios si fara spaga nu se inainteaza deloc. Am dat spala la cel care se ocupa cu demontatul -montatul si vopsitorului. FERITI-VA....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.