Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pareri Astra GTC 1,9 CDTi FULL , PLS
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
V L D
Am fost la delaru Opel si mi-am configurat o astra GTC cu motor de 1,9CDTi 150CP si are un pret super Ok(20000eur CIP).
Doar ca nu am facut test drive cu nici o Astra pt ca nu au si asi vrea sa stiu daca se merita ?
E bun motoru atzi auzit de probleme la acest motor?? Masina asta o voi tine pentru 5 ani .
florin55503
GTC de la opel e probabil cea mai frumoasa masina din clasa compacta. citeste si tu topicul despre astra H. oricum nu am auzit pe nimeni sa se planga de probleme mari cu astra H (desi unii au destui km) dar chgiar si asa e prea devreme.
danmatyas
20 000 cip pt un astra? mi se pare f mult.iti iei passat la banii astia.
V L D
Da stiu da la passat de 20000 ai numai geamuri electrice si inca ceva ma refer la modelul nou adik la o masina nou , pe cand la astra ai TOT pe ea si motor tare. Stiu ca nu se compara astra cu passatu , da mie imi place cum arata si la dotare
danmatyas
ia-ti mondeo titanium x 2.2 tdci...20.900 cip.eu zic ca nu se compara cu nici o astra.
G e o r g e
asa pot zice si eu sa-si ia legacy ca nu se compara cu astra ... nu ?

PS intre un GTC 1.9 CDTI si o legacy , am ales legacy . vezi ca e un topic intreg pe la versus .
Adrian56000
Masina isi merita banii. Am un prieten cu o flota de astra disel la inchirieri auto si nu au nici o problema cu ele!!

Atentie cand alegi dealerul , partea de service e mai delicata , am avut vectra si m-am plimbat pe la 3 dealeri pana am gasit unul cum trebuie - cel de la iesirea de pe autostrada soarelui GTT ti-l recomand .

Apropo nu uita sa iei si un cip " power box " nu iti modifica garantia si iti da ceva cai cu toate ce este foarte vioaie ( am facut un drive-test de 600km exact cu motorul ala si suspensia sport - foarte distractiv ) . Ii da clasa passatului la orice ora .

Distractie placuta cu ea - sigur o sa fie fun !
Amy70754
QUOTE(Andrei Vladimir67578)
Am fost la delaru Opel si mi-am configurat o astra GTC cu motor de 1,9CDTi 150CP si are un pret super Ok(20000eur CIP).
Doar ca nu am facut test drive cu nici o Astra pt ca nu au si asi vrea sa stiu daca se merita ?
E bun motoru atzi auzit de probleme la acest motor?? Masina asta o voi tine pentru 5 ani .


Si ti-a venit masinutza?Ca si eu am fost la opel si am configurat`o in ianuarie...si la mine inca nu a ajuns...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.