Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vectra sau Astra ??????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
V L D
Salutare am si eu vreo 2 , 3 intrebari , vreau sa imi cumpar o masina noua si habar nu am ca sa imi cumpar momentan am o octavia 1 din 2002 1,8T (benzina si 150CP) si asi vrea tot ceva sportiv daca gasesc da benzina de preferat dar parca m-ar tenta si un diesel .
1) Dintre o Vectra si o Astra cu un pret cip de 20000 eur ?
2) Ce motor sa imi pun pe ea ?
3) Are cumva opel un sistem de tractiune integrala pe aceste modele?
4) Dintre posesorii de opel atzi avut probleme cu masinile zgomote defecte care se cam repeta probleme cu motoarele ?
Johnny Bravo
QUOTE(Andrei Vladimir67578)
Salutare am si eu vreo 2 , 3 intrebari , vreau sa imi cumpar o masina noua si habar nu am ca sa imi cumpar momentan am o octavia 1 din 2002 1,8T (benzina si 150CP) si asi vrea tot ceva sportiv daca gasesc da benzina de preferat dar parca m-ar tenta si un diesel .
1) Dintre o Vectra si o Astra cu un pret cip de 20000 eur ?
2) Ce motor sa imi pun pe ea ?
3) Are cumva opel un sistem de tractiune integrala pe aceste modele?
4) Dintre posesorii de opel atzi avut probleme cu masinile zgomote defecte care se cam repeta probleme cu motoarele ?



1) Astra
2) 2.0i turbo 200 CP
3) NU
4) nu stiu
V L D
Am fost la dealeru opel de la mine din oras si mi-a configurat o astra GTC , DOAMNE E 20000 SI ARE TOT PE EA (navi scaune recaro jante tot imi place la nebunie ) , numai ca m-am intalnit cu un preten care a zis ca varu lui are o astra modelul nou si ca la 15000km ia murit motoru nu mai merge efectiv si ca asteapta de 1 luna sa ii aduk aia pesa. Daca nu auzeam faza asta imi luam Astra direct fara sa ma mai gandesc da acum ca am auzit asta si altele stau pe ganduri serios de tot .
pretorian
eu zic vectra gts biggrin.gif
florin55503
QUOTE(Andrei Vladimir67578)
Am fost la dealeru opel de la mine din oras si mi-a configurat o astra GTC , DOAMNE E 20000 SI ARE TOT PE EA (navi scaune recaro jante tot imi place la nebunie ) , numai ca m-am intalnit cu un preten care a zis ca varu lui are o astra modelul nou si ca la 15000km ia murit motoru nu mai merge efectiv si ca asteapta de 1 luna sa ii aduk aia pesa. Daca nu auzeam faza asta imi luam Astra direct fara sa ma mai gandesc da acum ca am auzit asta si altele stau pe ganduri serios de tot .


Indiferent de producator la un nr de masina iese una care e rebut. treaba e ca de obicei rebuturile se dau pe piata de est. stiu pe cineva care si-a cumparat un C-classe 220 cdi si in 2 luni a dus masina pe platforma inapoi.

daca masina iti place asa de mult cumpar-o fara nici o indoiala
daniel67840
ramai pe Skoda ca esti cel mai fericit asa.
pretorian
QUOTE(Andrei Vladimir67578)
, vreau sa imi cumpar o masina noua si habar nu am ca sa imi cumpar momentan am o octavia 1 din 2002 1,8T (benzina si 150CP) si asi vrea tot ceva sportiv daca gasesc da benzina de preferat dar parca m-ar tenta si un diesel .

pana la urma ce ti-ai luat ? blink.gif
Mikidutzaa
Jurnalistii auto nu prea sunt de acord ca Opel-urile ar fi masini sport, orice motor ar avea. Daca vrei ceva mai sport, ia-ti un Golf GTI sau Ford Focus ST
florin55503
cum adica ceva mai sport? eu zic ca e o chestiune de gusturi. la 200 de cai pe o compacta macar o idee sport? aici te contrazic astra e cea mai naravasa dintre toate. focusul (cel nou) are motor de 2.5 turbo si chiar daca e mai puternic decat toate e mult mai domol si mai echilibrat in reactii dar si cel mai manevrabil.
Baby Blues
Am un prieten cu un Opel Kadet Gsi din 85 dar cu motor de opel Vecta de 2000 si cred ca vreo 150 cai supralimentat dar nu stiu exact cum si in ce fel. vrea sa va spun ca nu prea am vazut masini sa stea pe langa ea. Ca idee schimba cate o pereche de cauciucuri pe an. As vrea sa dau masina asta la un jurnalist care spune ca opelul nu-i masina sport.
daniel70218
mergi si ia-ti astra aia ca e super!!!
Baby Blues
de acord cu daniel
augustin61269
am un vectra din 2001 2.0 GTI, si e super ok la 100 de cai ai ei. Nici nu vreau sa ma gandesc cat de naravasa e o astra cu 200 de cai. Ia-o!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.