Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Limite viteza
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
V56465
Bun gasit tuturor

Fara suparare, dar sint inca la inceput cu Internetul si cu chestiile astea... :angel: Uni dintre voi m-ar apostrofa poate, ca, din comoditate sau mai stiu eu ce... ca de ce nu caut si eu pe net... si poate ca, intr-adevar este material garla despre asta...

Si totusi: CARE SINT, CONF NOULUI REGULAMENT SAU COD RUTIER, LIMITELE MAXIME, LEGALE, DE VITEZA PE SOSELE NOASTRE (nationale, europene, autostrazi, altele)?

Din cite am auzit, se poate depasi cu pina la cel mult 10 km/h acesta viteza??!!!

Merci :wave:

P.S. Cica mai nou pe DN1 e voie acum cu 70km/h.... Cred ca s-au saturat domnii politisti de scurta de la mina de la cite amenzi au dat... :ban: :ban: si au hotarit sa... Cred ca e binevenita masura... band.gif
sergiutruta
localitate - 50km/h
drum national - 90 km/h
drum deschis traficului european - 100km/h
autostrada 130km/h
Exceptie fac zonele in care prin indicatoare se impune o alta limita de viteza.
MIRCEA32100
Salut,
am auzit si eu de noua limita de viteza pe DN1. Asa sa fie?
eddie
Asa se pare,70 km/h in localitati + 10km/h eroare,poti merge cu maxim 78-79 km/h in localitati fara probleme....
Cred ca limita asta a fost crescuta datorita celor care reduceau viteza de frica la 40-50 km/h prin localitati,de incurcau tot traficul....
cioaba
QUOTE(E d d i e)
Cred ca limita asta a fost crescuta datorita celor care reduceau viteza de frica la 40-50 km/h prin localitati,de incurcau tot traficul....

ce zici de 25-30? am mers acum cu noile limite si de-abia acum se merge cu 50. inainte doar se tarau :bash:
oricum e un inceput bun
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.